48
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń531
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +41
48 ppt ?

Wyrok wydany przez amerykańskiego sędziego. (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wyrok wydany przez amerykańskiego sędziego.

Napisał(a): Gość -

15-letni chłopiec został przyłapany na kradzieży z amerykańskiego sklepu. W próbie ucieczki chłopak też przypadkowo przewrócił półkę.
Po zapoznaniu się ze sprawą sędzia zapytał chłopca:
- Naprawdę coś ukradłeś? Chleb, ser i przewróciłeś półkę uciekając?
Chłopak odpowiedział:
- Tak.
Sędzia:
- Dlaczego ukradłeś?
Chłopak powiedział:
- Potrzebowałam tego.
Sędzia:
- Nie mogłeś kupić, zamiast kraść?
Chłopiec:
- Nie miałem pieniędzy.
Sędzia:
- Mogłeś poprosić rodziców o pieniądze.
Chłopak:
- Mam tylko matkę, która jest chora i nie ma pracy. Ukradłem dla niej chleb i ser.
Sędzia:
- Nic nie robisz, nie masz pracy?
Chłopak:
- Pracowałem w myjni samochodowej. Zrobiłem sobie dzień urlopu, żeby pomóc mamie, więc mnie wyrzucili.

Sędzia po zakończeniu rozmowy z chłopcem wydał wyrok:
- Kradzież, zwłaszcza kradzież chleba, to bardzo haniebne przestępstwo. I tutaj wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za tę zbrodnię. Dzisiaj wszyscy w tym pokoju, są odpowiedzialni za tą kradzież. Więc kończę i wszystkich tu obecnych skazuję na grzywną w wysokości 10 USD. Nikt nie wyjdzie z pokoju, dopóki nie zapłaci 10 dolarów.

Sędzia wyjął banknot 10 USD z kieszeni, wyciągnął długopis i zaczął pisać:
- Dodatkowo ukarałem właściciela sklepu za wezwanie policji i oddanie w jej ręce głodnego chłopca.Jeśli grzywna nie zostanie zapłacona w ciągu godziny, sklep zostanie zamknięty.

Sędzia przeprosił chłopca i wręczył mu wszystkie zebrane pieniądze.

Po wysłuchaniu wyroku ludzie na sali mieli łzy w oczach.

Zastanawiam się czy nasze społeczeństwo, nasz system, nasz sąd byłby w stanie wydać taki wyrok?
Sędzia dodał:
- Jeśli ktoś zostanie złapany na kradzieży chleba, wszyscy ludzie w tej społeczności i w państwie powinni się wstydzić!
INTERIA.PL

Re: Wyrok wydany przez amerykańskiego sędziego.

Napisał(a): ~LordN -

Może ja jakiś głupi jestem, ale pacnąłbym tego sędziego w czerep, aż by mu się przejaśniło, choćby na ułamek sekundy.
Nie za ten wyrok i jego uzasadnienie, jest albowiem wielce wzruszające i społecznie sprawiedliwe - ale za pytanie skierowane do 15. letniego chłopca :
- nie masz pracy? Nic nie robisz?
W większości krajow cywilizowanych, ba, nawet w USA - obowiązkiem 15 letniego dziecka, jest chodzić do szkoły i uczyć się, a nie mieć pracę i pracować.

Reklama

Ps.
I poprawił zaraz z drugiej strony pacnięcie - a to za ukaranie sklepikarza, ktory wezwał policję.
Bylo nie było, bez wzgledu na sprawiedliwość społeczną sedziego, każdy ma swiete prawo bronić swojej własności. Karanie go za to, jest zwyklym kretynizmem.

Napisał(a): ~mrruuu -

U nas to się nie da, bo u nas sąd tylko interpretuje prawo. W USA sąd stanowi prawo i stąd są takie - być może dziwne czasem wyroki. Prawo casusu zaś powoduje, że od tej pory można kraść chleb i nie wolno zawiadamiać policji w przypadku takiej kradzieży. Dziwny kraj.

Reklama

~mrruuu U nas to się nie da, bo u nas sąd tylko interpretuje prawo. W USA sąd stanowi prawo i stąd są takie - być może dziwne czasem wyroki. Prawo casusu zaś powoduje, że od tej pory można kraść chleb i nie wolno zawiadamiać policji w przypadku takiej kradzieży. Dziwny kraj.
Trochę strach się bać, gdyby u nas nastąpiły diwe rzeczy - wolny dostęp do broni, i prawo stanowione przez poszczególnych sędziów, czyli wspomniany causus, inaczej precedens.
Sam nie wiem, które gorsze..

Napisał(a): Dariyah -

Ja bym nie chciała takich wyroków. Owszem, są sytuacje, kiedy kradzież jest jedynym wyjściem z kiepskiej sytuacji. Gdyby owemu sędziemu ów 15 latek podprowadził furę z parkingu, tłumacząc, ze chciał chora matkę zawieźć do szpitala, a nie miał na taksówkę, a pogotowie go olalo, to czy wówczas sędzia wydałby taki sam wyrok?

Owszem należy potępiać brak empatii i uczulać na niesienie pomocy innym, bo jedynie w ten sposób interpretuję tę wyrok, ale nie można przymykać oczu na łamanie prawa. Może sędzia miał zapytać, dlaczego ów 15 latek nie poprosił sklepikarza o kawałek chleba dla chorej matki?

Reklama

Napisał(a): ~gość -

~LordN
~mrruuu U nas to się nie da, bo u nas sąd tylko interpretuje prawo. W USA sąd stanowi prawo i stąd są takie - być może dziwne czasem wyroki. Prawo casusu zaś powoduje, że od tej pory można kraść chleb i nie wolno zawiadamiać policji w przypadku takiej kradzieży. Dziwny kraj.
Trochę strach się bać, gdyby u nas nastąpiły diwe rzeczy - wolny dostęp do broni, i prawo stanowione przez poszczególnych sędziów, czyli wspomniany causus, inaczej precedens.
NAJGORSZY JEST BRAK KONSEKWENCJI!!! Krótko wytrwaleś bez forum.

~gość
~LordN
NAJGORSZY JEST BRAK KONSEKWENCJI!!! Krótko wytrwaleś bez forum.
Nigdzie się stąd nie wybierałem, jesli tak to zrozumialaś - to przykro mi, że Cię zawiodłem ;)
Jedynie zamknąłem profil jako zupelnie mi już zbyteczny, wszystkie tutejsze sprawy uważam bowiem za załatwione :)
A teraz, może coś o hamerykańskich sądach?
;)

Napisał(a): Dobrawa1 -

~LordN

Nigdzie się stąd nie wybierałem, jesli tak to zrozumialaś - to przykro mi, że Cię zawiodłem ;)
Jedynie zamknąłem profil jako zupelnie mi już zbyteczny, wszystkie tutejsze sprawy uważam bowiem za załatwione :)
;)
Szkoda, że profil zlikwidowałeś.

Witaj Wodzu Kakaowe Oko!
Twoja bajka jest mało prawdopodobna, ale może to cię podnieca.
Natomiast wielu naszych lewackich sędziów ma lepkie ręce, do których kleją się banknoty, wiertarki i inne rzeczy. Taka jest rzeczywistość.

Dobrawa1
~LordN

;)
Jaką miał ksywę???

~gość
Dobrawa1
~LordN

;)
Jaką miał ksywę???
Profil miał taki sam LordN

Napisał(a): Gość -

~LordN Może ja jakiś głupi jestem, ale pacnąłbym tego sędziego w czerep, aż by mu się przejaśniło, choćby na ułamek sekundy.
Nie za ten wyrok i jego uzasadnienie, jest albowiem wielce wzruszające i społecznie sprawiedliwe - ale za pytanie skierowane do 15. letniego chłopca :
W większości krajow cywilizowanych, ba, nawet w USA - obowiązkiem 15 letniego dziecka, jest chodzić do szkoły i uczyć się, a nie mieć pracę i pracować.
Co mam począć młody chłopak bez środków do życia, jeśli zamiast zarabiać ma obowiązek chodzić do szkoły?

Matka ciężko chora, niezdolna do pracy...co sugerujesz w tym wypadku?

Za co kupić leki dla matki i żywność?

Napisał(a): ~Gosc -

ObserwatorII
~LordN Może ja jakiś głupi jestem, ale pacnąłbym tego sędziego w czerep, aż by mu się przejaśniło, choćby na ułamek sekundy.
Co mam począć młody chłopak bez środków do życia, jeśli zamiast zarabiać ma obowiązek chodzić do szkoły?

Matka ciężko chora, niezdolna do pracy...co sugerujesz w tym wypadku?

Za co kupić leki dla matki i żywność?
Wydawać by się mogło, że w cywilizowanym bo ateistycznym państwie USA, takie problemy nie istnieją.
Ciekawie jak to jest w Niemczech i Czechach.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wyrok wydany przez amerykańskiego sędziego.