5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Wyższość zwierząt nad ludźmi? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wyższość zwierząt nad ludźmi?

Napisał(a): Gość -

Mam takiego specyficznego znajomego z pracy który ostatnio skłonił mnie do myślenia nad jedną rzeczą. Jak ostatnio rozmawialiśmy to zaczął mi tłumaczyć, że on gdyby mógł to żyłby tylko ze zwierzętami. Mówi, że one są bardziej szczere, bo nie oceniają i sa lojalne. No z tym się zgadzam, że zwierzę nie patrzy na człowieka tak jak człowiek na drugiego człowieka i potrafi być faktycznie bezgranicznie wierne. Ale ten znajomy uważa też, że zwierzęta czują więcej i myślą głebiej i lepiej i intensywniej niż ludzie i są z natury lepsze od człowieka. Tutaj przestałem się z nim zgadzać, bo przecież zwierzęta może i myslą na swój sposób i odbierają bodźce z otoczenia i z ciała swojego, ale nie posiadają przeciez takiej inteligencji jak ludzie. Powiedziałem mu że gdyby zwierzęta były takie nadinteligentne i wspaniałomyslne jak on uważa, to stworzyłyby np. dorobek kulturowy. I on mi wtedy zaczął tłumaczyć, że zwierzę nigdy nie wymyśliłoby zła w postaci sprowadzania cierpienia na innych, tortur, nie wymyśliłoby całego świata materialnego który jest źródłem nienawiści wobec innych. Zwierzęta po prostu kierują się w życiu spokojem i szczęściem, a to jest dobre i to jest właśnie w ich naturze. No i tak jak zacząłem nad tym myslec, to może i jest w tym trochę racji. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? W Biblii chyba jest napisane, że człowiek ma byc panem zwierząt, ale może mógłby się od nich wiele nauczyć?
INTERIA.PL

Re: Wyższość zwierząt nad ludźmi?

Napisał(a): buc1 -

To masz mądrego kolegę, bo w dzisiejszych czasach podstawą życia jest fałsz, hipokryzja, kłamstwo. Po za tym są wierne, prawdziwe i zabijają kiedy musza. Homo sapiens zabija masowo żwierzęta, część pożera, a resztę znajduje się w kosztach i przydrożnych rowach, rzekach itp. To jeden z przykładów, ale jest ich wiele.

Jeden taki, skończył życie czas jakiś temu w "objęciach" swojego węża... Zwierzęta kierują się instynktem. Zabijają, żeby żyć lub zdobyć/utrzymywać pozycję umożliwiającą prokreację, co łączy się oczywiście z potrzebą przeżycia. I to nie prawda, że nie są mściwe. Bywają. Potrafią być pamiętliwe, złośliwe. Oczywiście nie w tak ogromnym stopniu jak ludzie, ale to dzięki temu, że są na niższym poziomie rozwoju. Widziałeś kiedyś hienę kierującą się w życiu spokojem i szczęściem?

Napisał(a): buc1 -

szeptem Jeden taki, skończył życie czas jakiś temu w "objęciach" swojego węża... Zwierzęta kierują się instynktem. Zabijają, żeby żyć lub zdobyć/utrzymywać pozycję umożliwiającą prokreację, co łączy się oczywiście z potrzebą przeżycia. I to nie prawda, że nie są mściwe. Bywają. Potrafią być pamiętliwe, złośliwe. Oczywiście nie w tak ogromnym stopniu jak ludzie, ale to dzięki temu, że są na niższym poziomie rozwoju. Widziałeś kiedyś hienę kierującą się w życiu spokojem i szczęściem?
Nie znamy pojęcia ,, szczęścia hieny" zatem jeśli nie znamy takiej definicji, to trudno powiedzieć, co jest szczęściem człowieka. DlA homo sapiens też takowej dewinicji nie ma , bo każdy widzi swoje szczęście inaczej. Wśród zwierząt też są różnice w zachowaniu i być może w szczęściu. Ludzie również walcza, o przetrwanie i prokreację i jeszcze bardziej brutalnie, niż zwierzęta. Oczywiście jest to efektem wyższego stadium rozwoju. Ale doskonalsi nie jesteśmy do końca, ponieważ nasza siła fizyczna, wzrok, spostrzegawczosć, węch jest niczym wobec zwierząt. Wilk wyczuwa krew z 3km, a człowiek nie wyczuje z kilku centymetrów.

buc1
szeptem Jeden taki, skończył życie czas jakiś temu w "objęciach" swojego węża... Zwierzęta kierują się instynktem. Zabijają, żeby żyć lub zdobyć/utrzymywać pozycję umożliwiającą prokreację, co łączy się oczywiście z potrzebą przeżycia. I to nie prawda, że nie są mściwe. Bywają. Potrafią być pamiętliwe, złośliwe. Oczywiście nie w tak ogromnym stopniu jak ludzie, ale to dzięki temu, że są na niższym poziomie rozwoju. Widziałeś kiedyś hienę kierującą się w życiu spokojem i szczęściem?
Nie znamy pojęcia ,, szczęścia hieny" zatem jeśli nie znamy takiej definicji, to trudno powiedzieć, co jest szczęściem człowieka. DlA homo sapiens też takowej dewinicji nie ma , bo każdy widzi swoje szczęście inaczej. Wśród zwierząt też są różnice w zachowaniu i być może w szczęściu. Ludzie również walcza, o przetrwanie i prokreację i jeszcze bardziej brutalnie, niż zwierzęta. Oczywiście jest to efektem wyższego stadium rozwoju. Ale doskonalsi nie jesteśmy do końca, ponieważ nasza siła fizyczna, wzrok, spostrzegawczosć, węch jest niczym wobec zwierząt. Wilk wyczuwa krew z 3km, a człowiek nie wyczuje z kilku centymetrów.
Jeśli nie znamy jakiś pojęć, to czy powinniśmy i nich dyskutować?

Napisał(a): ~rian -

No to nie sądzicie, że u zwierząt domowych najłatwiej zobaczyć jak kierują się szczęściem i spokojem? Leży i patrzy na człowieka wzrokiem "głaskaj" szczególnie jak wcześniej obalił całą michę karmy, a jak się zacznie takiego głaskać i on sie tylko rozciąga i nadstawia bardziej, to można przypuszczać że jest usatysfakcjonowany i poziom stresu mu spadł. Więc szczęśliwy i spokojny.
Człowieka w gruncie rzeczy trudno tym zadowolić. Potrzeba fizjologiczna, bezpieczeństwa i miłości zostanie tak zaspokojona ale człowiek ma jeszcze bardziej złożone potrzeby i żeby je zaspokoić to już właśnie ucieka się np. do zła. Zwierzęta nie mają tak rozwiniętych potrzeb, w sensie tych psychicznych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wyższość zwierząt nad ludźmi?