87
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +28
87 ppt ?

Za co Polaków przeprasza Lech Wałęsa? List do rodaków na 100 lat niepodległości (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Za co Polaków przeprasza Lech Wałęsa? List do rodaków na 100 lat niepodległości

Napisał(a): apollo87 -

Lech Wałęsa, prezydent Polski w latach 1990-1995, napisał list okolicznościowy z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości, który wydrukowała w Polsce :Gazeta Wyborcza:, ale trafił też do wielu zagranicznych pism.
Wałęsa rozpoczął mocnym akcentem, że "Polacy, Historia i Opatrzność" dali mu "przywilej udziału w wydarzeniach, które zmieniły los naszej Ojczyzny". Kontynuował słowami: "Przez te sto lat musieliśmy trzykrotnie odbudowywać polską państwowość. Przez połowę tych stu lat nie byliśmy państwem wolnym. Doświadczyliśmy też tego, jak łatwo utracić niepodległość. Wystarczą nieodpowiedzialni politycy w decydującym momencie".
Prezydent docenił fenomen "Solidarności", choć dodał, że ekipa nie ustrzegła się od błędów i nie wykorzystała w pełni społecznego potencjału ruchu. Jak sam podkreślał, "Zarówno w II, jak i III Rzeczypospolitej po jednym pokoleniu wychowanym w systemie demokratycznym zwyciężał nawyk chodzenia na skróty. Ja też mu uległem. I za to przepraszam Polaków." Wałęsa jednak niezwykle szybko z kajania się przeszedł do analizy obecnej sytuacji politycznej: "Dlatego wiem, że każda próba obejścia procedur jest zagrożeniem demokracji. I jej koszt zawsze przewyższa domniemane korzyści. Należało się przyjrzeć prawdziwym intencjom i ukrytym ambicjom tych, którzy zachęcali do przyspieszenia." Dalsza część listu to już w dużej mierze krytyka rządów PiS-u. Spodziewaliście się takich słów?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Za co Polaków przeprasza Lech Wałęsa? List do rodaków na 100 lat niepodległości

Napisał(a): ~Bolek -

Bolek, zdradziłeś kolegów, zdradziłeś naród, byłeś płatnym szpiegusem służb komunistycznych. Sprzedałeś z kolesiami z lewicy laickiej Polskę komuchom w Magdalence. Masz za co przepraszać. Cieszę się, że wreszcie się przyznałeś. Może łaskawy Pan Bóg ci wybaczy.

Reklama

Re: Za co Polaków przeprasza Lech Wałęsa? List do rodaków na 100 lat niepodległości

Napisał(a): ~TUSK -

edwardtour Widzę że debili nie brakuje! Nie czytaliście palanty że IPN opublikował że papiery na pana Wałęse były sfałszowane.Wiejskie kmioty.

Przeczytałeś dokładnie info z IPN? Poinformowali ,że dokumenty nie zostały sfałszowane i są oryginalne .Czemu Bolek nie odwołał się w tej sprawie?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Za co Polaków przeprasza Lech Wałęsa? List do rodaków na 100 lat niepodległości