52
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141
  • Odpowiedzi35
  • Ocen na +63
52 ppt ?

"Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli ! (36)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~wolność -


Podobnie jak "Tylko nie mów nikomu", "Zabawa w chowanego" poruszy temat pedofilii w Kościele katolickim. Film zostanie udostępniony na YouTube już za kilka dni, 16 maja. Przedstawiamy zwiastun produkcji Tomasza i Marka Sekielskich.https://wiado(...)pkb62lc
INTERIA.PL

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~EDOMITA -

Ludzie nie chcą wierzyć w to, co słyszą, bo ksiądz jest święty?
Tak. Podczas zdjęć miałem spotkanie z proboszczem pewnej parafii, który dowiedział się, że jego poprzednik wykorzystywał 8-letnie dziewczynki. To jest inna historia niż ta, o której mówiłem wcześniej. Ksiądz był szczerze zdruzgotany, wstrząśnięty tym, co usłyszał. Ale użył takiego sformułowania: "Co on zrobił?! Przecież dla tych wszystkich dzieci ksiądz jest jak pan Jezus. I tak powinno być". Te słowa są bardzo ważne. Nie tylko część wiernych tak właśnie postrzega księdza, ale również niektórzy z duchownych tak o sobie myślą. Dla nieświadomych dzieci, ale też dla niektórych wiernych, ksiądz jest jak Bóg. I taki ksiądz swoim postępowaniem niszczy im psychikę, wykorzystuje seksualnie, robi rzeczy absolutnie skandaliczne, wymagające potępienia i kary. Zamiast tego dostaje z jednej strony milczenie i obronę Kościoła, a z drugiej bezgraniczne zaufanie wiernych. Przecież to jest ich ksiądz, który wybudował kościół, zrobił tyle dobrego dla parafii. Nie mógł krzywdzić dzieci. Nie przyjmują tej prawdy do wiadomości, bo to niszczy cały ich świat, w którym żyją i w który wierzą. Chodzą co tydzień do kościoła, a ksiądz jest dla nich namiestnikiem Boga na Ziemi.

I wreszcie trzeci aspekt - ofiary. Pokażę ich perspektywę i odrzucenie, jakiego doświadczają również ze strony rodziny. Bardzo często ofiary muszą pokonać barierę nie tylko środowiska. Odwracają się od nich najbliżsi. Są przypadki, kiedy rodzina staje murem po stronie ofiary, wyraża skruchę i żałuje, ale bardzo często w rozmowach przewijał się jednak pytanie: "No jak to? Dziecko nie przyszło i nic nie powiedziało?". Mało kto zdaje sobie sprawę, że nie powiedziało, bo nie potrafiło, bo było przerażone, miało wrażenie, jakby to wręcz Bóg wyrządził mu taką krzywdę. Nie powiedziało również ze strachu, bo ksiądz pedofil szantażował: "Tylko nie mów nikomu, bo zrobię to i to". Bezbronna ofiara mimo woli szła do tego księdza drugi raz, trzeci, czwarty, piąty, szósty… I robiła tak nie dlatego, że było jej dobrze, tylko dlatego, że była zastraszona i przerażona. Dorosły ma nad dzieckiem władzę psychiczną. Dziecko przeżywa w takiej sytuacji horror. Dopiero po latach ma odwagę powiedzieć prawdę. Wówczas niektórzy z rodziny przepraszają, że nie pomogli, że nie dostrzegli. Są też tacy, którzy wskazują z potępieniem palcem i mówią: "Sam sobie jesteś winien, bo tam chodziłeś, chodziłaś", albo "Nawet jeśli ci to zrobił, to teraz milcz, bo co ludzie powiedzą?".

Reklama

Reklama

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~kolega -

Przyjaciel Andrzeja Dudy i stanowisko bez konkursu
W sierpniu 2018 r. stanowisko dyrektora objął dr Konrad Dziobek. To były pracownik m.in. szpitala Rydygiera w Krakowie, pełnił także funkcję sekretarza Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Prywatnie to także przyjaciel prezydenta, co zresztą sam Duda podkreślił podczas oficjalnego wystąpienia związanego z prezentacją Narodowej Strategi Onkologicznej.

Jak to się stało, że dr Dziobek został dyrektorem szpitala? Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nam, że na stanowisko nie trzeba było przeprowadzać konkursu.

Urzędnicy nie chcieli jednak zdradzić, czy na wybór dyrektora miała wpływ jego znajomość z prezydentem. Zapytaliśmy Kancelarię Prezydenta, czy w jakikolwiek sposób Andrzej Duda rekomendował dr Dziobka na stanowisko.

Otrzymaliśmy odpowiedź, że nasze pytania “nie mają nic wspólnego z dostępem do informacji publicznej”, a dr med. Konrad Dziobek jest “ceniony przez prezydenta zarówno jako lekarz, wieloletni nauczyciel akademicki, jak i przedsiębiorca”.

Tymczasem zmiana przeprowadzona została błyskawicznie. Pracownicy, którzy na początku sierpnia 2018 r. przyszli do pracy, zastali w szpitalu wiceministra zdrowia wraz z dyrektorem Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, którzy poinformowali o zmianie na stanowisku dyrektora.

Reklama

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~Staś -

Wszyscy doskonale wiedzą że księży mających ciągoty do dzieci jest bardzo dużo. Kościół od dawna przyjmuje na księży tylko takich mężczyzn. Nikt mi nie wmówi że nie wiedzą jakich mężczyzn przyjmują do seminarium. Już po kilku miesiącach nauki doskonale widać, kto ma jaką orientacje. Przyjmowanie na księży gejów, pedofili ma jakiś cel, zamysł. Przypuszczam że w Watykanie myśleli że geje będą przestrzegać celibatu ?

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~Przemysław -

Drodzy łatwowierni rodacy drogie owieczki żeby nikogo nie obrazić i nie napisać barany, choć w stadzie owieczek zawsze jakiś baran się znajdzie.

Nikt nie powinien się obrażać wszak księża powszechnie używają tego określenia „paście owieczki moje” nawet się z tym nie kryją mówią wam to w oczy a wy nic, przez grzeczność nie dodają barany ale nazywają was parafianami, co znaczy to słowo wystarczy sprawdzić w dowolnej encyklopedii. Pozwolę sobie zacytować słownik języka polskiego

„parafianin” - człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. idiota- tak mówi encyklopedia, więc nie ma się, co obrażać

Więc drodzy parafianie jesteście oszukiwani przez waszych pasterzy. Jesteście od wieków bezczelnie oszukiwani przez Kościół. Oszukiwani ogłupiani i poddawani ciągłej manipulacji i mistyfikacji, cel oszustwa jest jeden i ciągle ten sam niezmienny od wieków władza, przywileje i pieniądze dla ”bogów” czytaj urzędników kościelnych, tak dla Bogów, bo za takich się uważają.

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): pintapalec -

A podobno miał to być święty Jezusowy kościół rzymskokatolicki ??A tu coraz więcej skandali w wykonaniu kleru tzw, świętych ojców....
W niemieckim raporcie w sprawie pedofilii kleru katolickiego, przeczytać można również o tym, że większość ofiar pedofilów stanowili chłopcy z których ponad połowa nie przekroczyła trzynastego roku życia. Aż w co szóstym przypadku dochodziło do „""różnych form gwałtu”", a trzy czwarte wszystkich ofiar miało być ze sprawcami w ""relacji kościelnej, bądź duszpasterskiej”". Niemiecki „Spiegel” poinformował, że połowa podanych przestępstw nigdy nie zostałaby wykryta, gdyby nie ofiary domagające się odszkodowań. Akta duchownych podejrzewanych o przestępstwa na tle seksualnym nie zawierały żadnych wpisów, które mogłyby działać na ich niekorzyść. Taka właśnie jest taktyka hierarchii kościelnej na całym świecie.W Polsce też się to praktykuje i ukrywa księży pedofilów. I jak twierdzi ,jeden taki PiS-ki klasyk to tylko było, niewinne ciumkanie i zapewne też niewinne ciupkanie nieletnich dziewczynek .Tak jak rzymskokatolicki pan bozia przykazał......

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): rafal333 -

pintapalec
~zełuz To będzie szok dla katolickiego kraju w którym jest tylu katolików , szkoda tych parafian


Do niektórych parafian tzw. oszołomów .to nie dociera i nie dotrze. Oni tych zboków w sutannach, oważają za świętych pedofilów .
Obecnie ten temat ucichł, ponieważ temat epidemii zasłonił inne , al;e on powróci ze zdwojoną siłą.

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~prawda -

Biznesmen chciał zapłacić, żeby biskup nie pojawił się w filmie braci Sekielskich
film już 16 Maja będzie prawda tylko prawda która będzie bardzo bolećMarek Sekielski był gościem Beaty Tadli w "Onet Rano.". Współtwórca filmu dokumentalnego "Zabawa w chowanego" opowiedział o sytuacji, w której dostał propozycję od tajemniczego biznesmena, żeby w zamian za pieniądze, nie wspomnieć w filmie o pewnym biskupie.

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~zakon -

Irlandzkie zakonnice pogrzebały w szambie 800 dzieci. Kościół: nie wiedzieliśmy

irlandiaŻądamy śledztwa, które wyjaśni okoliczności śmierci tych dzieci - mówi parlamentarzysta z Tuam, gdzie w szambie przy prowadzonym przez zakonnice ośrodku znaleziono zwłoki blisko 800 małych dzieci. Arcybiskup odpowiada: jesteśmy zszokowani, ale nic nie wiedzieliśmy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
- Byłem głęboko wstrząśnięty, jak my wszyscy, informacją o liczbie dzieci pochowanych w Tuam. Dowiedziałem się o skali tej tragedii z mediów i danych historycznych - mówił cytowany w BBC arcybiskup Tuam, Michael Neary. - Jestem przerażony i zasmucony, słysząc, że chodzi o tak wiele zmarłych dzieci. Myślę o wielkim cierpieniu i bólu tych maleństw i ich matek - przekonywał.

Odpowiedzialność spoczywa na siostrach

Biskup zaznaczył jednocześnie, że jego diecezja nie ma żadnych dokumentów związanych ze śmiercią dzieci. - Rozumiem, że cały materiał, jakim dysponowały siostry jako menedżerki ośrodka, został przekazany radzie hrabstwa Galway już w 1961 r. Chociaż archidiecezja Tuam będzie w pełni współpracowała w tej sprawie, moralny imperatyw spoczywa na siostrach Bon Secours. Powinny postąpić zgodnie ze spoczywającą na nich odpowiedzialnością i dobrem publicznym - mówił.

Zbiorowy grób w Tuam w irlandzkim hrabstwie Galway, przy dawnym sierocińcu i domu samotnej matki prowadzonym przez siostry Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Bon Secours), rzeczywiście został odkryty blisko 40 lat temu. Długo zakładano, że zawiera ciała dzieci zmarłych w wyniku głodu w latach 50 XIX w. Dopiero teraz, miejscowa historyk Catherine Corless, po przeanalizowaniu dokumentacji ośrodka, stwierdziła, że 796 pochowanych w betonowym zbiorniku ciał, to dzieci zmarłe w latach 1926-1961. Najmłodsze z dzieci miało dwa dni, najstarsze - 9 lat. Większość umarła z powodu chorób, przedwczesnego urodzenia, albo niedożywienia.

To byli irlandzcy obywatele

Pochodzący z Tuam parlamentarzysta Colm Keaveney nazwał pochowanie dzieci w szambie "niewyobrażalnym". - To ogromny skandal. Wezwałem już rząd do złożenia oficjalnych przeprosin kobietom, których dzieci tam pochowano, a także do podjęcia wszelkich działań niezbędnych do odkrycia prawdy - mówił w BBC. - Domagamy się od premiera przedstawienia planów przeprowadzenia śledztwa, które wyjaśniłoby okoliczności śmierci tych dzieci. To byli irlandzcy obywatele, a sposób w jaki zostali potraktowani - oni i ich matki - jest nie do zaakceptowania - przekonywał.

Ośrodek w Tuam był jednym z dziesięciu domów dla kobiet, które zaszły w ciążę bez ślubu i ich dzieci. Jak podaje BBC, w sumie przewinęło się przez nie 35 tys. kobiet. Ich dzieciom odmawiano chrztu, były odseparowane od innych dzieci w szkołach. Kiedy umierały, nie były chowane na poświęconej ziemi.

Re: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !

Napisał(a): ~adamek -

Adam Mickiewicz pisał w „Trybunie Ludów”:

„Księża i prałaci, wy oczekujecie zbawienia tylko od złota... Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie (...). Lud, który walczy o swoją niepodległość albo o rozszerzenie swoich swobód... powinien nie ufać wysokim dostojnikom Kościoła, którzy wszyscy jednakowo są przywiązani do kultu absolutyzmu bez względu na to, czy ten absolutyzm jest mahometański, czy heretycki, czy nawet ateistyczny”.

I słowa wieszcza są nadal aktualne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Zabawa w chowanego". Zwiastun filmu braci Sekielskich Polska wstaje z kolan po tylu latach niewoli !