21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +-4
21 ppt ?

Zabawa w Halloween jest grzechem? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zabawa w Halloween jest grzechem?

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich,
mam nadzieję, że tym tytułem nie zniechęcę nikogo do przeczytania o moim "problemie":)
Sprawa wygląda następująco, mam 7-letnią córkę, która została zaproszona przez koleżankę na Halloweenową "imprezę" i razem z koleżankami mają chodzić poprzebierane po domach, jak to zwykle w to święto bywa.
Wszystko miałam już przygotowane, strój wiedźmy, zabawy przy tym wiele i córka cała w skowronkach aż tu dziś przychodzi ze szkoły prawie ze łzami w oczach i mówi, że ksiądz na religii powiedział, że to jest grzech, że to pogaństwo, że naszym świętem nie jest żadne Halloween i takie przebieranki są sprzeczne z naszą religią.
Córka teraz płacze, że nie pójdzie na "imprezę", a ja nie wiem jak z nią rozmawiać, czy jakoś zanegować to, co powiedział ksiądz, czy powiedzieć, że miał rację?
Co powinnam zrobić?>
Nie widzę w tej zabawie nic złego, ale sama nie wiem...
INTERIA.PL

Re: Zabawa w Halloween jest grzechem?

Napisał(a): Tris -

Współczuję takiego księdza, naprawdę......
Porozmawiaj z córką i wyjaśnij jej, że każdy naród inaczej obchodzi Halloween, np. w Meksyku ludzie urządzają pikniki na cmentarzach i bawią się na swój sposób :) , tak jak wiele innych narodów, a Halloween nie jest grzechem, jest tylko innym sposobem świętowania, nie wszyscy księża to rozumieją, bo u nas kiedyś Halloween w ogóle nie było, dlatego jak widać, ksiądz nie może się do niego przyzwyczaić i on go nie uznaje, ale to nie oznacza, że ktoś inny ma przez to go nie uznawać, musisz po prostu w podobny sposób to wytłumaczyć córce i ją pocieszyć, bo nie warto, by przez takiego księdza, straciła zabawę i była smutna, krytykowanie księdza też nie wpłynie na dobre, dlatego najlepiej jakoś to wytłumaczyć, że ksiądz nie uznaje tego święta, ale nie oznacza, że ona ma go nie uznawać.....

Napisał(a): MvS -

A po co wprowadzac elementy poganskiej, celtyckiej tradycji czyli świeto Samhain do Polski? Jeżeli juz to moze cos rodzimego- dziady lub dzień Wszystkich Świętych jako element tradycji chrześcijańskiej i katolickiej. Moje dziecko po wytłumaczeniu mu skąd pochodzi Halloween straciło nim zainteresowanie. Co do grzeszności Halloween- jest ono tak zlaicyzowane i pozbawione okultystycznego wydźwięku że zwykłe wyjście na łowy po galeriach handlowych może być gorsze.

Reklama

Napisał(a): KarolP12 -

Szkoda, że dziecko dopiero od księdza na lekcji religii dowiedziało się czym tak naprawdę jest halołin. Gdyby rodzice od początku wszystko wytłumaczyli to nie byłoby problemu, a tak mają teraz przez samych siebie problem. Radziłbym obecnie znaleźć rozwiązanie pośrednie czyli wysłać dziecko na inną imprezę na którą też pójdzie w przebraniu(niech się pobawi i spotka z innymi dziećmi) nie mająca nic wspólnego z pogaństwem np. Holy Wins. Tym sposobem i wilk będzie syty i owca cała.

Napisał(a): gość -

Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!
Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok.

Reklama

Napisał(a): gość -

mather Witam wszystkich,
mam nadzieję, że tym tytułem nie zniechęcę nikogo do przeczytania o moim "problemie":)
Sprawa wygląda następująco, mam 7-letnią córkę, która została zaproszona przez koleżankę na Halloweenową "imprezę" i razem z koleżankami mają chodzić poprzebierane po domach, jak to zwykle w to święto bywa.
Wszystko miałam już przygotowane, strój wiedźmy, zabawy przy tym wiele i córka cała w skowronkach aż tu dziś przychodzi ze szkoły prawie ze łzami w oczach i mówi, że ksiądz na religii powiedział, że to jest grzech, że to pogaństwo, że naszym świętem nie jest żadne Halloween i takie przebieranki są sprzeczne z naszą religią.
Córka teraz płacze, że nie pójdzie na "imprezę", a ja nie wiem jak z nią rozmawiać, czy jakoś zanegować to, co powiedział ksiądz, czy powiedzieć, że miał rację?
Co powinnam zrobić?>
Nie widzę w tej zabawie nic złego, ale sama nie wiem...
Swietna okazja, aby wytlumaczyc corkce, ze ksiadz niekoniecznie prawde mowi i niekoniecznie trzeba go sluchac.

Reklama

Napisał(a): zuzcha -

Przebieranie się za wiedźmy, diabły itp. jest grzechem i może sprowadzić na dziecko działanie złych sił. Niby to zabawa, ale często okultyzm kryje się pod maską takich niewinnych zabaw jak np. czytanie horoskopów czy chodzenie do wróżki. Znajomy opowiadał mi, że jego niemowlę dostało pd kogoś w prezencie obrazek. Powiesili go nad łóżeczkiem i zaczęły się płacze dzidziusia. Okazało się, że pod zewnętrznym obrazkiem był inny z diabelskimi twarzami. Po wyrzuceniu obrazka, płacze ustały. Coś w tym musi być bo niby skąd niemowlę wiedziałoby, że obrazek ma w sobie coś strasznego.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zabawa w Halloween jest grzechem?