71
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń580
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +5
71 ppt ?

Zacząć wszystko od początku? (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Zacząć wszystko od początku?

Napisał(a): Gość -

XXXXXXXXXXXXXXX
Boldusia40 Miłość to wierność, szczerość , przyjaźń i poczucie winy, bo nie da się sumienia wyłączyć.
To także takie stany oksymoroniczne, współistnieją ze sobą, strach, radość, i ból,
i gdy zajdzie potrzeba oddanie życia by ratować bliskiego.
No właśnie. BLISKIEGO ! Tylko że teraz musimy zdefiniować kto jest bliski. Bliska jest ta osoba z którą wzięliśmy ślub i założyliśmy rodzinę czy ta z którą czujemy emocjonalną więź? A to nie zawsze ta sama osoba.

Oddać życie za kogoś z kim czujemy więź to dla mnie coś zrozumiałego ale oddać życie za żonę z którą nic poza dziećmi i rachunkami mnie nie łączy to w mojej ocenie ekstremalnie skrajna głupota. Ślub tak naprawdę nic nie znaczy. To ceremonia i absolutnie nic poza tym. I tak samo przysięga NIE OPUSZCZĘ CIĘ AŻ DO ŚMIERCI bo to tylko puste słowa nieznających przyszłości dwojga ludzi. Najczęściej kompletnie nie znających siebie na wzajem.

No to jak z tą więzią? Zdefiniujesz?
Póki co jeśli miałbym doradzać żonatym facetom to doradzałbym żeby ratowali kochankę a żonie pozwolili się utopić bo jeśli mają kochankę to żona nie znaczy dla nich dokładnie nic. Małżeństwo/związek wcale nie oznacza że cokolwiek małżonków łączy. Śmiało mogę powiedzieć że małżeństwo/związek jest najkrótszą drogą do tego by zgodnych wcześniej partnerów podzieliło wszystko.
JAk Cie czytam, to myśle sobie, ze oczekiwanie od partnera, iż ten odda za żonę czy męża swoje życie jest skrajnym egoizmem. Mogłabym nerkę oddać, krew... życia nie... sorry.

Ale z ta kochanka to lekko pojechałeś ;-)
INTERIA.PL

Napisał(a): ~alien33 -

Wszystko od początku powinna zacząć Rafała Smolarza kobieta.Powinna go zostawić nałogowego alkocholika i powinna znalezc normalnego faceta :)który bedzie ja szanował a nie jak ten burak ze wsi nie potrafii się zachowac chodzi brudny śmierdzący obszczany zasrany :)Rafał Smolarz nie jest normalnym człowiekiem jest zagubiony nie potrafi odnalezc sie w świecie:)Ten człowiek żyje z złodziejstwa krzywdzi fizycznie swoja matke i ojca który jezdzi na wozku inwalidzkim.Jego kobieta nie jest normalna jeżeli ona siedzi z takim obszczymurem:)najwidoczniej nie chce zacząć od nowa i sama zostanie nie długo takim samym obszczymurem jak Rafał:)

Napisał(a): ~ona -

Eegle
ajatoLach
Taaa. to.. telemelepetetycznie.. :)
Z tymi doświadczeniami to nie takie oczywiste.
Niby się wie (???) co i czemu nie zagrało, a w kolejnym rozdaniu te same błędy. Plus 50% nowych.
Nie twierdzę, że trzeba tkwić do samego końca - mojego lub jej ;)
..ale też takie szast prast, bo skarpetka leżała koło pralki, albo zupa była za słona.. to chyba nienajmadrzejsze jest.
człowieka do końca nie poznasz, ale jeśli na przykład zbyt pochopnie podjąłeś decyzję, albo oszukiwałeś się, że może jednak coś z tego wyjdzie, a nie wyszło, to można choćby tutaj coś zmieniać.

inna sprawa, że jesteś mądrzejszy o swoje oczekiwania... tak mi sie wydaje

no właśnie, mojego lub jej, Boguś to mądry facet był:)

nie chodzi o skarpetkę, a o męczenie się na przykład siedem lat w związku bo dziecko, bo kredyt, bo rodzina krzywo patrzy i cowieczorne wysłuchiwanie - rzygam, jak na Ciebie patrzę albo nic mnie z Tobą nie łączy... to jednak jest jakaś podstawa, by trzasnąć drzwiami czy nie?

Przed laty nie chciało się rzygać?? no żesz Q... z kim ona czy on szli do łóżka?To oszuści, manipulatorzy. lecący na kasę drugiego albo już wypadało założyć rodzinę, bo koledzy już w związkach formalnych... to straszne jak niepoważnie traktuje się instytucję małżeństwa.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zacząć wszystko od początku?