119
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń981
  • Odpowiedzi82
  • Ocen na +108
119 ppt ?

Zakłady z Panem Bogiem!!! (83)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zakłady z Panem Bogiem!!!

Napisał(a): piotruchg -

Zakłady z Panem Bogiem!!!

Braciszkowie moi mili! ………. Umieramy! …. Każda sekunda przybliża nas do nieuchronnego końca! Demokratycznie, bez wyjątków, knot naszej świecy wypala się, raz przygasając w braku Nadziei, by znów rozbłysnąć strzelistym płomieniem Wiary i Miłości.
W biedzie, w dostatku, w szczęściu i nędzy ludzkiego losu idziemy do kresu…. Kresu, który jest swoim zaprzeczeniem, bo jest początkiem …. Nowego życia początkiem….. Wierzycie?
W Wieczność z Bogiem! Jego Zmartwychwstałym, zamęczonym za nas Synem, Duchem Świętym, Maryją, Aniołami, Świętymi i tymi Wszystkimi, którym białą świetlistą bramę udało się przejść? W Życie na wieczną wieczność!… Wierzycie?…. Że mieszkanie tam macie uszykowane?
Wierzycie? …. Mocno tak? Czy tak trochę tylko? W razie czego… bo kto wie… jeśliby … to … wiadomo… głupio by było? A może nie bardzo Wam się do tego Nieba które niby jest, chce iść? Ale skoro wybór taki niezbyt bogaty, to lepiej się wbić tam, gdzie chociaż duszą samą, bez ciała, które tak adorujemy, bezpiecznie można się będzie zadekować na wieczność? Lepsze to niż tęsknota w Czyśćcu jakimś, albo i opiekanie nad węglem koksowniczym, albo i łajnem suszonym, przez niebinarne, parzystokopytne, a kosmate Diabliska…
Kalkulacja Ludzka! Zakłady z Bogiem Żywym! Gra w ruletkę ze Stworzycielem!
Niebo! Czyściec! Piekło! Trzy żetony, którymi odbierzemy zapłatę, w kasynie żywota naszego nędznego. Niebiańscy Skrzydlaci Krupierzy kręcą kołem naszego życia i namawiają by obstawiać i grać wysoko! Grać o wszystko! Najlepsze numery to…… Słabość, Miłosierdzie, Miłość, Wierność, Nadzieja, Upokorzenie, Upadek, Poniżenie…. Rien ne va plus!…. Najlepsze Numery przegrywają wszystko! Najlepsi Gracze zostają z niczym, zgrani do cna! By zostać tylko sam na sam ze sobą, by w nędzy swojej unieść raz wzrok ku Niebiosom i wyszeptać … Jezu postawiłem na Ciebie wszystko…. Nie masz więc wyjścia! Musisz się mną zająć…. Grzechy? … Mam! Jasne, że mam! I Krzyżów niemało, które targam przez życie… Upadłem po wielokroć!… Zaparłem się nie raz i nie trzy! …. Pychy natoczyłem tyle w sobie, że dziw iż się mieści! … I myśli złych, nieczystych! Bratu swemu bratem nie byłem! Tyle tego, że udźwignąć nie sposób… Czy Boga się boję? … Boję!….… A na potępienie zasłużyłem jak nikt inny, karę zaś odebrać winienem solidną miarą… Ale nadzieję mam w tym, że Nadzieję … mam! Nigdy jej nie straciłem! W najgorszych ciemnościąch dreptała przede mną, z boku, albo cichutko moim śladem…. A z nią Wiara, licha ułomna i strachliwa, ale wierna….. A z nimi ta głupiutka, ale najpiękniejsza …. Miłość…. Trzy Siostry Życia, które dał mi Bóg, bym z nimi jakoś do tego kresu się dowlekł.
Nikt swego czasu nie zna! Nikt pewnym być nie może dnia ni godziny, jeno tego, że niechybnie nastąpi! I dobrze! Miast planować, żyć trzeba! Tym życiem, które nam zapisano! I zagrać o najwyższą stawkę z Panem Bogiem…. O Wieczność… Obstawiajcie…

piotruchg 5 kwietnia 2021
INTERIA.PL

Re: Zakłady z Panem Bogiem!!!

Napisał(a): ~gość -

Tyś już tu raz obstawił wszystkie swoje żetony na pisowców. I tak samiutko żeś tu ględził, klnąc się na wszystkie świętości.
Później w trakcie gry, te same żetony wydzierałeś z płaczem krupierowi i niemal ciągle kopanym będąc, chyłkiem umykałeś z kasyna.
Takie to te twoje zakłady, twoje obstawianie i twój honor.

Teraz jeszcze w to wszystko Pana Boga wmieszałeś, za co znowu słuszne trepowanie ci się przynależy, także samo jak psu miska.

Popracuj nad wiarygodnością tych swoich przepowiedni, skoro sam wiarygodny nie jesteś.

Nie wierzymy wcale Piotrze. Człowiek jest ssakiem, jak wielu braci mniejszych i częścią łańcucha pokarmowego, zatem swój żywot zakończy jako pokarm i lub, po spaleniu proch. Istniało wiele wyznań i religii i każdej z nich celem była nadzieja na życie wieczne. Nawet poganie Indianie przed tysiącami lat, też podobnie wierzyli, zamordowani przez chrześcijan podbijających kontynent. Lud już wierzył w rzeki, słońce księżyc, gwiazdy, boszków, bogów mitologicznych, dosłownie we wszystko. Wszystkie wiary były i są podobne i miały i mają jeden cel marzenia o życiu wiecznym. Wielu już bogów przygotowywało człowiekowi duchowe przez tysiące lat i wszyscy bogowie byli autentyczni i prawdziwi, teraz też bóg jest autentyczny i prawdziwy. Efekt wiat jest taki, że człowiek umiera, a jego ciało ulega destrukcji. Kolejne epoki mają swoich bogów i inne imaginacje i nic to nie zmienia, a los cz Łk owieka jest wciąż ten sam. O wielu praprzodkach już nie pamiętamy i nie ma już po nich śladu, fizycznego i duchowego i zmami stanie się to samo. Prosty lud wciąż ma zgubną nadzieję, że jednak śmierć nie kończy świadomości. Niestety, gdy już zamkniemy oczy, to nie ma nadziei nic, a nieuchronny koniec jest końcem całej naszej świadomości wiekuiście. Nikt nie zabroni ci marzyć, bo masz do tego prawo. Najgorsze w tym wszystkim jest, to, iż słabość i naiwność ludzka wykorzystuje kler, który stwarza odpłatnie ludziom fałszywe nadzieje, tworząc sobie raj tu na ziemi. Albowiem każda czynność religijna jest płatna. A co najgorsze od dobrobytu przewraca się im w głowie i gorszą lud i dzieci. Marz Piotrze, bo tyle ci zostało, ale nie daj się oszukać klerowi, który jak rąk żyje kosztem słabości ludu.

Już raz dałeś się babrać PiSowi, ze mną się sprzeczałeś, teraz znowu marzysz o czymś czego nigdy nie będzie.

Reklama

Napisał(a): BezNicka -

~gość Nie wierzymy wcale Piotrze. Człowiek jest ssakiem, jak wielu braci mniejszych i częścią łańcucha pokarmowego, zatem swój żywot zakończy jako pokarm i lub, po spaleniu proch. Istniało wiele wyznań i religii i każdej z nich celem była nadzieja na życie wieczne. Nawet poganie Indianie przed tysiącami lat, też podobnie wierzyli, zamordowani przez chrześcijan podbijających kontynent. Lud już wierzył w rzeki, słońce księżyc, gwiazdy, boszków, bogów mitologicznych, dosłownie we wszystko. Wszystkie wiary były i są podobne i miały i mają jeden cel marzenia o życiu wiecznym. Wielu już bogów przygotowywało człowiekowi duchowe przez tysiące lat i wszyscy bogowie byli autentyczni i prawdziwi, teraz też bóg jest autentyczny i prawdziwy. Efekt wiat jest taki, że człowiek umiera, a jego ciało ulega destrukcji. Kolejne epoki mają swoich bogów i inne imaginacje i nic to nie zmienia, a los cz Łk owieka jest wciąż ten sam. O wielu praprzodkach już nie pamiętamy i nie ma już po nich śladu, fizycznego i duchowego i zmami stanie się to samo. Prosty lud wciąż ma zgubną nadzieję, że jednak śmierć nie kończy świadomości. Niestety, gdy już zamkniemy oczy, to nie ma nadziei nic, a nieuchronny koniec jest końcem całej naszej świadomości wiekuiście. Nikt nie zabroni ci marzyć, bo masz do tego prawo. Najgorsze w tym wszystkim jest, to, iż słabość i naiwność ludzka wykorzystuje kler, który stwarza odpłatnie ludziom fałszywe nadzieje, tworząc sobie raj tu na ziemi. Albowiem każda czynność religijna jest płatna. A co najgorsze od dobrobytu przewraca się im w głowie i gorszą lud i dzieci. Marz Piotrze, bo tyle ci zostało, ale nie daj się oszukać klerowi, który jak rąk żyje kosztem słabości ludu.

Już raz dałeś się babrać PiSowi, ze mną się sprzeczałeś, teraz znowu marzysz o czymś czego nigdy nie będzie.
;;;\
Jesteś durniem... nieskończonym. Nie mam zamiaru cię obrażać. To spostrzeżenie twego stanu umysłu. Ciało to szkielet duszy nieśmiertelnej, w nim zawartej.
Wszystkie twoje dyrdymały, prądu na napisanie tego, nie są warte.
Nadzieja dla ciebie jest taka jak media przekazały , i Wojciech Jaruzelski , został sługą bożym.

Reklama

Napisał(a): BTWSelena -

To prawda nikt swojego czasu nie zna,an nie jesteśmy pewni dnia i godziny.
Ale żyjemy w państwie,która jeszcze nosi nazwę Polska i łączy nas obszar geograficzny,wspólny język,, mamy wspólne dziedzictwo historyczne i kulturowe, wspólną wiarę , tradycje i wartości jednakowo ważne dla każdego z nas.....
Po trzydziestu latach Transformacji,gdzie wszyscy cieszyli się z wolności,dostaliśmy się w pazurki tworzonych partyjek,które ubijały interesy za naszymi placami z lawiną propagandy zasypującą Polaków tonami unijnego lukru i cukru pudru lansująca wizję przyszłości, która bardziej przypominała biblijny Eden niż cokolwiek, co miałoby związek rzeczywistością....
Dzisiaj w Europie mamy do czynienia z najgroźniejszą sytuacją od czasu drugiej wojny światowej.
Owszem -ja osobiście cieszyłam się,że po rządzącej dwie kadencje PO,następna partia przyniesie nam kres wszystkich afer,kradzieży i przekrętów...cieszyłam się jak wielu ludzi.....
Ale tylko krowa bezmyślnie żująca trawę nie zmienia swojego poglądów....
Nie pozostało już nic...z tych złudzeń....żadna afera FOZZ,czy inna nie ujrzała światła dziennego..
Jedni kryją drugich,aby nie odejść w niebyt polityczny................
W strukturach władzy, dzielą się łupami urzędnicy na wysokich stanowiskach ,ludzie którzy powinni zostać skazani za przestępstwa.............a wszyscy pomieszani w transferach partyjnych -tam gdzie korzyść.....

~gość Tyś już tu raz obstawił wszystkie swoje żetony na pisowców. I tak samiutko żeś tu ględził, klnąc się na wszystkie świętości.
Później w trakcie gry, te same żetony wydzierałeś z płaczem krupierowi i niemal ciągle kopanym będąc, chyłkiem umykałeś z kasyna.
Takie to te twoje zakłady, twoje obstawianie i twój honor.

Teraz jeszcze w to wszystko Pana Boga wmieszałeś, za co znowu słuszne trepowanie ci się przynależy, także samo jak psu miska.

Popracuj nad wiarygodnością tych swoich przepowiedni, skoro sam wiarygodny nie jesteś.
Na wszystkie świętości -to Ty szacowny gościu przeklinasz.Najlepiej to kryć się za szatą "gościa" i prowadzić krucjatę przeciwko wszystkim" aby było jak było.Skoro jesteś taki dumny z siebie,to powodzenia Tobie życzę.Zawsze znajdzie się litościwa dusza,co zatrudni Ciebie tak wykształconego na budowę w krajach unijnych,lub do zmywania garów na zachodzie.Potrzebują przecież młodych i silnych,bo" ymigranci" wolą żyć z socjalu i leżeć do góry d......ą....

Reklama

BTWSelena
Na wszystkie świętości -to Ty szacowny gościu przeklinasz.Najlepiej to kryć się za szatą "gościa" i prowadzić krucjatę przeciwko wszystkim" aby było jak było.Skoro jesteś taki dumny z siebie,to powodzenia Tobie życzę.Zawsze znajdzie się litościwa dusza,co zatrudni Ciebie tak wykształconego na budowę w krajach unijnych,lub do zmywania garów na zachodzie.Potrzebują przecież młodych i silnych,bo" ymigranci" wolą żyć z socjalu i leżeć do góry d......ą....
Rozumiem że ta odezwa skierowana jest do tej twojej amerykańskiej koleżanki. Toż to przecież ymigrantka całą gębą;D
Co prawda młoda nie jest, ale za to animusz młodości zastępuje głębią głupoty.
Do zmywania garów w amerykańskich drugstorach w sam raz się nadaje.

Ja krucjatę prowadzę? Trwałem w nieświadomości, bo myślałem, że to wy tutaj odprawiacie egzekwie nad ojczyzną.
A że przechodziłem z tragarzami, więc wpadłem.

Swoje przypuszczenia odnośnie mojej profesji możesz sobie darować.
Zarzut krycia się pod "szarakiem" również jest dosyć śmieszny w świetle twojego nicka.
Ale podpiszę się zamaszyście........ aldo raine

BezNicka][cytat kogo=~gość
Jesteś durniem... nieskończonym. Nie mam zamiaru cię obrażać. To spostrzeżenie twego stanu umysłu. Ciało to szkielet duszy nieśmiertelnej, w nim zawartej.
Nadzieja dla ciebie jest taka jak media przekazały , i Wojciech Jaruzelski , został sługą bożym.
Ha... "sługa boży",największy wróg kościoła,najzagorzalszych wróg KK w Polsce,nie było takiej podłości w polityce,której by nie zadał kapłanom i nie tylko kapłanom.Dzisiaj lewaki robią z niego się męczennika i gorącego patriotę,który tak poświęcał się dla biednej i umęczonej Polski.Nawet gorąca i psia przyjaźń z sowietami -to poświęcenie .Pochowano go po katolicku .Na szczęście generał zabrał tajemnicę swego pojednania z Bogiem do grobu.A dzisiaj towarzyszka panienka robi muzeum w domu generała,patrząc życzliwymi oczętami na rozmówców,którzy omawiają Polską Rację Stanu.Koniec świata jak rzekł cieć Popiołek....

Napisał(a): BezNicka -

BTWSelena
BezNicka][cytat kogo=~gość
Ha... "sługa boży",największy wróg kościoła,najzagorzalszych wróg KK w Polsce,nie było takiej podłości w polityce,której by nie zadał kapłanom i nie tylko kapłanom.Dzisiaj lewaki robią z niego się męczennika i gorącego patriotę,który tak poświęcał się dla biednej i umęczonej Polski.Nawet gorąca i psia przyjaźń z sowietami -to poświęcenie .Pochowano go po katolicku .Na szczęście generał zabrał tajemnicę swego pojednania z Bogiem do grobu.A dzisiaj towarzyszka panienka robi muzeum w domu generała,patrząc życzliwymi oczętami na rozmówców,którzy omawiają Polską Rację Stanu.Koniec świata jak rzekł cieć Popiołek....
...
Wysłuchałem Rafała Otokę Frąckiewicza, odpowiadał na pytanie, czy spotka się z panią M. Jaruzelską? A po co ? tak odpowiedział...a uchodzi pan Otoka, za lewicowego dziennikarza.

Lubię tak w ogóle muzykę,ale jestem zdecydowaną fanką oper,operetek i wszelkiego kalibru głosów operowych.Gdziekolwiek podróżowałam,to nie żałowałam grosza na tak bardzo drogie bilety...Ostatni koncert na żywo słuchałam w Krakowie,gdzie koncertował Andrea Bocelli-mój ulubiony tenor. Szczerze mówiąc byłam tam sama ,bo bilety dla całej rodziny za drogie....
"Cud życia" - to był piękny koncert Andrei Bocelli wraz z synem Matteo...
Jedyne co udało się ostatnio panu Kurskiemu-to zorganizowanie tego koncertu...
Zainteresowałam się też ciekawą salą koncertową w W-wie "Ufficio Primo".....
Oczywiście jest to ogromny gmach o ciekawej historii,a w 2005 roku nieruchomość odkupiła od syndyka spółka Euro Invest. Jej właścicielem był Jan Kulczyk, a prezesem Jan Lubomirski-Lanckoroński.Oczywiście w spadku przypadł ten budynek Sebastianowi Kulczykowi....
Czy to pochwała,ktoś by zapytał?-raczej normalność,bo gdy robi się miliardowe dochody ze wszystkimi Rządami - to gdzieś te pieniądze trzeba "ulegalnić"i mieć etykietę szlachetnego mecenasa sztuki dalej robiąc pieniądze........ na Onecie jest ładnie nawet opisana historia tego budynku...https://wiado(...)3hdr99p

BezNicka 5 lat studiów ..... w godzinę.https://www.y(...)n1Spxyw
Ja nie mogę dzisiaj --tego słuchać w całości.Ogarniają mnie nerwy i chętnie wsadziłabym panu Klusce perszinga do ręki,aby prał gdzie popadnie....

Napisał(a): xyzt -

Dobry wieczór Wszystkim Wspaniałym patriotom :-)

Wpadłam tu na chwileczkę - za moment znikam z Interii.

Odnosząc się do tematu ~Piotruchga - dodam nutkę " Trzy siostry" Pawła Orkisza...

A dla BTWSeleny mistrza Bocellego, którego lubi.

Miłego wieczoru pełnego koloru :-)🍀🐘🍀
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zakłady z Panem Bogiem!!!