10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń74
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Zapalenie jamy ustnej. (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zapalenie jamy ustnej.

Napisał(a): Gość -

Witam serdecznie.
Moja 15-sto miesieczna Corka cierpi od 3 dni na zapalenie jamy ustnej. Kompletnie nic nie chce jesc, na szczescie pije wiec daje Jej do picia soki, herbatke rumiankowa i kaszki zupek nie chce niestety tez. Wiecie moze jakich sokow unikac? A raczej jakich owocow? Czy w ogole owoce np cytrusowe nie pogarszaja stanu w buzce?
INTERIA.PL

Re: Zapalenie jamy ustnej.

Wiesz co najlepiej to chyba do lekarza się udać ale tak małe dziecko miewa tzw:pleśniawkę wydaje mi się że to może o to chodzi ja kiedyś używałam Aftin na gazik i smarowałam w buzi można tez na smoczek dać żeby rozeszło się po buziaku:-)) Tak czy inaczej to małe jeszcze dzieciątko może lepiej zaczerpnij opinii pediatry bo może się okazać że to zupełnie coś innego

Reklama

Mala byla u lekarza 3 dni temu jak tylko zobaczylam czerwone dziasla. Dostala antybiotyk i masc do smarowania. A nie sa to plesniawki tylko takie bable pekajace na dziaslach :/
Lekarz wlasnie nic nie mowil na temat sokow, stwierdzil tylko, ze musze Ja przekonac choc by do picia bo inaczej szpital i kroplowka :/
A chcialam poczytac cos wiecej, moze czego unikac i wlasnie wyczytalam, ze sokow:/

Reklama

Przede wszystkim poic i tu najlepsza jest lekka herbatka,moje dzieci pija bez cukru,ale jesli mala jest inaczej przyzwyczajona,to dodaj troche glukozy w granulkach.
Nie podawaj sokow,bo tez zwyczajnie bedzie ja to draznilo,ma w buzi ranke...
Skoro pije kaszki to tez dobrze,mysle,ze w tej chwili powodu do niepokoju nie ma,skoro dziecko pije...wlasciwie gdyby miala powyzej dwoch lat,to nawet by jej cola nie zaszkodzila a przez wyrtosci energetyczne,dobrze trzyma dzieciaki w tych trudnych sytuacjach...
Co wazne,sprawdzaj czy nie ma cech odwodnienia,robi sie to tak-szczypie sie skorke na brzuszku lub na udzie i sprawdza sie jej sprezystosc...jak np.skorka zostaje i nie jest sprezysta to na pewno jest powod,zeby pojechac do szpitala,ale wtedy tez dziecko jest oslabione i wiotkie.
I zawsze trzeba pamietac,ze nie ma co panikowac jak tu niektorzy kiedys polecali z bieganiem z dzieckiem po klatce-tego odradzam.
Uwazam,ze trzeba z rozsadkiem dziecko obserwowac i podawac plynne rzeczy a nie stale.Robisz wszystko dobrze,ale tylko te soki lepiej odstaw.To moja rada-jak wspomnialam mam lekarza w domu i pytalam go...ja wprawdzie nie jestem juz od kilku lat czynna w tym zawodzie,ale tez radze to co napisalam,przede wszytstkim jako doswiadczona mama dwojga dzieci:)
POZDROWIENIA I SZYBKIEGO POWROTU DO FORMY!

Reklama

Zaufaj lekarzowi i nie kombinuj ! Dziecko 15 miesięczne,to nie jest bezwolne niemowlę,tylko mały sprytny człowiek,który będzie się krzywił na wszystko co mu podasz,a nie pasuje jego kubkom smakowym. Najważniejsze jest to,żeby dzieciątko piło-żeby nie odwodniło się,a potem samo zgłodnieje.Niechętnie,ale przyznam rację tej powyżej.... woda z glukozą bardzo dobra sprawa,poić dziecko cały czas... i jednak kontrola u lekarza.Najgorsza rzecz-Odwodnienie,do tego nie można dopuścić !
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • zapalenie jamy ustnej u 14 miesiecznego dziecka
Do góry strony: Zapalenie jamy ustnej.