202
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi172
  • Ocen na +0
202 ppt ?

zapalenie pęcherza - co pomaga? (173)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: zapalenie pęcherza - co pomaga?

Napisał(a): Gość -

Jak pojdziesz do lekarza to z pewnościa ten od razu zaproponuje antybiotyk.Czesto jest to jedyne wyjscie.Dlatego na pewno jesli juz bedziemy wykupowac gow aptece to koniecznie pamietajmy o osłonie,takiej jak chociazby enterol,dzieki któremu zapobieniemy u siebie biegunce.

Reklama

Reklama

Reklama

Re: zapalenie pęcherza - co pomaga?

Napisał(a): Gość -

Ryzyko wystąpienia infekcji zależy od czynników dziedzicznych, zaburzeń w swobodnym odpływie moczu, wywołanych najczęściej zwężeniem dróg moczowych, kamicą, albo przerostem gruczołu krokowego, zaburzeń czynnościowych, takich jak cofanie się moczu z pęcherza do moczowodu, spowodowane tzw. refluxem.

Odrębnym czynnikiem ryzyka jest także niewłaściwy sposób odżywiania, który polega na spożywaniu dużych ilości białka zwierzęcego i nabiału oraz ograniczaniu dobowej ilości płynów.

Wydalany wówczas mocz jest bardzo stężony i kwaśny, co sprzyja krystalizacji kamieni w drogach moczowych, które nie tylko utrudniają odpływ moczu, ale mogą stać się miejscem namnażania bakterii.

W każdym przypadku kamicy moczowej podstawowym leczeniem/chorob pecherza moczowego są odpowiednie zalecenia dietetyczne i obfite pojenie.

Najlepszym sposobem odżywiania się jest dieta wegetariańska, ponieważ w sposób naturalny zapobiega ona wydalaniu z moczem łatwo krystalizujących substancji, które są końcowym produktem przemian metabolicznych białka zwierzęcego.

Wśród arsenału dostępnych leków naturalnych wykorzystujemy zarówno leki roślinne, jak i homeopatyczne. Ich działanie wzajemnie się uzupełnia i pozwala skutecznie zapobiegać nie tylko nawrotom zakażeń dróg moczowych, ale także krystalizacji kamieni.

Zioła stosowane w chorobach nerek i pęcherza Łagodzą ostre i przewlekłe stany zapalne dróg moczowych; poleca się stosowanie:
owoc jałowca ziela skrzypu ziela fiołka trójbarwnego korzenia lukrecji liścia mącznicy liścia poziomki liścia pokrzywy- nasienia pietruszki- Korzen lubczyka rdest ptasi i skrzyp wszystkie te ziola regenerują nabłonek dróg moczowych, działają moczopędnie i zapobiegają krystalizacji kamieni w drogach moczowych!!

Dodatkowo, zioła te regulują metabolizm wątroby, wiążą toksyny i są bogatym źródłem antyoksydantów-http://mojadrogadozdrowia.com/antyoksydanty.html i coraz częściej obecnie stosowana żurawina,---http://mojadr(...)na.html dzika roza-duzo witaminyC---http://mojadrogadozdrowia.com/oczyszczanie-nerek-oczyszczanie-o
rganizmu-131.html

Innym ważnym elementem diety przeciwkamiczej jest duża obecność w codziennym pożywieniu warzyw i owoców.

Są one naturalnym lekiem zapobiegającym powikłaniom choroby i jej nawrotom.

W sposób naturalny zmieniają one odczyn moczu na zasadowy, co chroni go przed krystalizacją kwasu moczowego i soli moczanowych.

Jeżeli więc musimy jeść mięso, to koniecznie w towarzystwie dużej ilości warzyw i owoców, popijając kompotami i sokami owocowymi, a najlepiej sokiem żurawinowym.

Zmianę odczynu moczu w kierunku zasadowym, czyli tzw. alkalizację moczu najłatwiej i najbezpieczniej możemy uzyskać poprzez podawanie dużych ilości soków owocowych./bez cukru-kupionych w skleie z zdrowa zywnoscia!!!!/ Osobiście polecam sok żurawinowy ze względu na jego dodatkowe właściwości odkażające drogi moczowe oraz sok z cytryn (świeżo wyciskany i rozcieńczony wodą), który z kolei jest tani i łatwo dostępny.

Oba soki pijemy w bardzo dużych ilościach, żeby uzyskać efekt ?płukania? dróg moczowych.

P.S. Wiadomo, że system obronny jest bardzo mocno związany z układem nerwowym: Dowiedziono, że między układem nerwowym a odpornościowym zachodzi ożywiona wymiana informacji, i dlatego psychika może oddziaływać na system obronny organizmu.

To właśnie dlatego tak ważne jest pozytywne nastawienie do życia, radość, miłość i umiejętność radzenia sobie ze stresem, gdyż negatywne nastawienie do życia, pesymizm, depresja czy lęk, sprawiają że mózg również przekazuje systemowi obronnemu podobne informacje. To z kolei sprawia, że leukocyty przekształcają się we wroga własnego organizmu i atakują go, prowadząc do powstania różnych chorób...

Wynika z tego, że ogromne znaczenie w zapobieganiu i leczeniu chorób z autoagresji może mieć wyzbycie się pesymizmu, niechęci do życia, nienawiści, lęku a także unikanie tego wszystkiego, co przyspiesza śmierć naszego organizmu, np. używek, nadmiaru rafinowanego cukru, konserwantów czy wysokotłuszczowej diety, gdyż to wszystko sprawia, że do leukocytów docierają tzw. ?sygnały śmierci?, pobudzające je do unicestwiania własnego organizmu.

Zycze ZDROWIA i zachecam do dzialania...:-)

Re: zapalenie pęcherza - co pomaga?

Napisał(a): Gość -

a ja tam uważam, ze szczepienia to niepotrzebna chemia wstrzykiwana do organizmu. moim zdaniem powinno się zapobiegać infekcjom pęcherza w sposób naturalny - np. z pomocą żurawiny czy wit.C. ja mam kilka sposobów na tę dolegliwość: sok i herbatka żurawinowa, ciepły termofor, sporo płynów i kapsułki prouro - to mój zestaw ratunkowy ;)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co pomaga na zapalenie pecherza
  • co pomoze na zapalenie pecherza
Do góry strony: zapalenie pęcherza - co pomaga?