84
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
84 ppt ?

zaparowane szyby w aucie - co robić? (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

zaparowane szyby w aucie - co robić?

Napisał(a): ~Andzia -

Co zimę pojawia się ten problem - zaparowane szyby samochodu. Aż strach jechać, bo nic nie widać. Wilgoć jakimś cudem dostaje się do środka pojazdu. I nie wiem, co zrobić, żeby co chwila nie przystawać, by wytrzeć szyby. Macie jakieś pomysły?
INTERIA.PL

Re: zaparowane szyby w aucie - co robić?

Napisał(a): ~dawwaj -

Sprawdź uszczelki - może trzeba je uszczelnić. A poza tym są środki na zaparowane szyby - praktycznie na każdej stacji paliw. Nawet te z dolnej półki są bardzo skuteczne, trzeba tylko uważać, że nie powodują smug na szybach.

Reklama

Napisał(a): ~Kamil -

olacda Wyczyść szyby do czysta płynem do szyb, nasmaruj delikatnie szmatką od środka pianką do golenia i suchą szmatką wyczyść do przejrzystości . Nic nie osiada!!!
Dobra rada! Zastanawiam się czy autorka nie ma czasem włączonego zamkniętego obiegu powietrza??

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~podagra -

Koci żwirek nie pomoże ma wchłaniać wilgoć z "sików" nie z powietrza, klima wchłonie ale po długiej jeździe, środki na szybę od wewnątrz też nic nie pomogą dopóki woda jest w powietrzu w środku auta, będzie ściekać po szybie trużkami. U mnie pomogło zainstalowanie pochłaniacza wilgoci - takiego pudełka z woreczkiem jak do mieszkania czy piwnicy, stał kilka dni w kabinie, a teraz jest zamontowany (w wysokim pojemniku) w bagażniku - mam kombi. Działa, nawet na razie wody nie trzeba było wylewać, wszystko zostało wchłonięte mimo, że wstawiony do auta trzy tygodnie temu, ale trzeba tego pilnować, najlepiej przed ruszeniem w drogę sprawdzić. I mam ten kłopot z głowy.

Napisał(a): decoria -

Przy małej wilgotności trochę pomoże żwirek dla kotów, który rozkłada się w woreczkach na podszybiu, w bagażniku, pod siedzeniami. Uchylić okna, wytrzeć do sucha, włączyć nawiew. Bardzo dobra opcja to suszarka do włosów na akumulator, zanim samochód się rozgrzeje to suszarka załatwi problem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: zaparowane szyby w aucie - co robić?