1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń113 tys.
  • Odpowiedzi260
  • Ocen na +872
1 tys. ppt ?

Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II (261)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): apollo87 -

Aleksander Kwaśniewski udzielił wywiadu dla "Super Expressu" w związku z 30 rocznicą częściowo wolnych wyborów. Pytany o okrągły stół rozmów ówczesnej władzy i opozycji stwierdził, że za porozumieniem z władzą (a nie przejęciem władzy przez obóz solidarnościowy) byli wielcy ówczesnego świata - George H. Bush, Margaret Thatcher oraz Jan Paweł II. Jak sam to określił, "Jest wiele śladów i wypowiedzi, że nie widzieli innej drogi. Nawet nie ze względu na Polskę. Obawiali się, że jakieś gwałtowne działania mogą wysadzić z siodła Gorbaczowa i nie wiadomo, kto po nim przejmie władze w ZSRR."
Wyniki wyborów sprawiły jednak, że zmiany przebiegły znacznie szybciej, Kiszczak nie został premierem.
Jak myślicie, Kwaśniewski ma rację, że papież był się w stanie wówczas zadowolić reglamentowaną demokracją w Polsce?
INTERIA.PL

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~thinka -

Lepszy gołąb w garści niż wróbel na dachu... Ja się papieżowi nie dziwię. Też bym wolała władzę porozumienia różnych ekip niż niepewną walkę o władzę, która mogłaby się skończyć przelewem polskiej krwi...

Reklama

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~Olgierd -

Jak by nie oceniając nawet z firmamentu uczyniliście z całego narodu wraz wymienionymi kraj niewolników żeby tyrali na takich jak wasza-nie miłość - jedyne czego wam można za taki pogrom życzyć to aby was nie minęło to co za serwowaliście milionom dzięki którym istniejecie.

Reklama

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~tomasz -

Do obecnej chwili w Polsce nie ma demokracji. Mamy tylko reglamentację. Nadal komuniści rządzą. Hańbą jest fakt, że sami Polacy wybierają swołocz. Wniosek nasuwa się sam. Bóg nigdy nie pobłogosławi zdrajcom z korporacji kościoła katolickiego. Apokalipsa to nie fikcja.

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~krzysztof -

i tak doszło do ustawki w 1989 gdzie TW reprezentujący solidarność dogadali się bezpieką i ydowskimi komunistami-i uwłaszczyli się na całym majątku a zwykłych ludzi wierzacych w ideały wystrychnięto na dudka

Reklama

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~gość -

~stan Kościołowi nigdy nie zależało na demokracji i wolności słowa w Polsce , zawsze walczył o swoje przywileje i profity .
Najkorzystniejszym system dla kościoła jest feudalizm a współczesna demokracja więcej ma z nim wspólnego niż z demokracją wynikającą z definicji demokracji. Przyznam jednak całkiem prywatnie że w mojej prywatnej ocenie że jeszcze więcej wspólnego ma w faszyzmem.

Re: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II

Napisał(a): ~danuta -

~thinka Lepszy gołąb w garści niż wróbel na dachu... Ja się papieżowi nie dziwię. Też bym wolała władzę porozumienia różnych ekip niż niepewną walkę o władzę, która mogłaby się skończyć przelewem polskiej krwi...
Mozna tak to nazwac porozumienie to bylo najochydniejsz porozumienie ,wiemy co za goscie przy tym stole siedzieli i co mieli na sumieniach jak jedno tak drudzy ,mieli tych od solidarnosci w garsci lacznie z Jankowskim ,moze promil bylo czytych przy tym stole i tak sie to wlecze nadal.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zaskakujące słowa Kwaśniewskiego o Janie Pawle II