Odpowiadasz na:
Zażywanie witamin z grupy B może obniżać ryzyko udaru mózgu?

Gość
Temat dodał(a):
Gość -
Dotychczasowe badania dostarczały sprzecznych informacji na temat korzyści ze stosowania suplementów z witaminami z grupy B w prewencji udaru mózgu i zawału serca, przypominają autorzy artykułu. Do grupy tej należy m.in. tiamina (witamina B1), ryboflawina (B2), biotyna (witamina B7 lub H), kwas foliowy (B9) czy cyjanokobalamina (B12). "Wyniki niektórych badań sugerowały nawet, że ich zażywanie może zwiększać ryzyko tych zdarzeń” – komentuje główny autor analizy Xu Yuming z Uniwersytetu w Zhengzhou w Chinach. Zdaniem naukowców spadek ryzyka udaru mózgu był związany z tym, że suplementy z witaminami z grupy B obniżają we krwi poziom aminokwasu o nazwie homocysteina. Jest ona uważana za niezależny czynnik ryzyka rozwoju miażdżycy naczyń i powstawania zakrzepów, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca. Udary mózgu stanowią trzecią przyczynę zgonów i pierwszą przyczynę niepełnosprawności ludzi na świecie. W Polsce co osiem minut ktoś doznaje udaru. W 2011 r. z tego powodu do szpitala trafiło ok. 93 tys. pacjentów. Z raportu ekspertów Uczelni Łazarskiego w Warszawie, który ukazał się w czerwcu 2013 r. wynika, że co roku udary mózgu kosztują Polskę ok. 1,4 mld złotych. Zgadzasz się z naukowcami?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Zażywanie witamin z grupy B może obniżać ryzyko udaru mózgu?

Napisał(a): Gość -

Sporo dorosłych osób cierpi na niedobory witamin. Dlatego uważam, ze powinniśmy spożywać witaminy regularnie. Dzięki temu nasz organizm jeszcze lepiej pracuje a witaminy D3 i K2 sa bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Sporo na ich temat przeczytałam tu http://www.dz(...),t.html. Chce kupić taki zestaw dla lepszej pracy mojego ciała.

Napisał(a): gość -

Dlatego ja w takiej sytuacji na pewno polecam przyjmowac taki oto suplementhttp://alines(...)aps./67
Na pewno warto jest zadbać o swoje zdrowie.

Reklama

Witamina B12 należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie i jest skuteczna nawet w małych dawkach. Poza tym zawiera elementy mineralne niezbędne dla organizmu. Odkłada się w wątrobie, nerkach i innych narządach, a objawy jej niedoboru można zauważyć po 1-6 latach.

gość Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia.
Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego.
Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

Reklama