32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń703
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +0
32 ppt ?

zgaga (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: zgaga

Napisał(a): Gość -

zalezy od tego jaka masz zgage. jesli lekka to wystarczy kupuic cos na zgage np ranigast, manti itd. ja mialam tak slna zgage, ze nie moglam wtac z lozka. poszlam do lekarza i przepisal mi tabletki (ktore nie sa reklamowane). niestety nie pamietam nazwy. musialam je brac 3 tyg i jak narazie problem zgagi mam z glowy. musisz poczytac sobie na internecie czego powinnas unikac jeslimeczy Cie zgaga tam mozna jak mnie meczyla to idz lepiej do lekarza.

Reklama

Masz rację mówiąc że korzystając z google znajdziesz sporo sposobów, niemniej jednak najbardziej skuteczne i sprawdzone są te, które przetestowaliśmy na sobie. Zgagę miewam niezbyt często, bo mniej więcej wiem które potrawy ja u mnie wywołują i staram się ich unikać, jednak nie zawsze się to udaje. Przy lekkiej zgadze sięgam po coś miętowego: herbatka, cukierek, nawet guma do żucia. Natomiast jeśli zgaga dokucza mi już naprawdę mocno stosuje sprawdzony w mojej rodzinie sposób. Do pół szklanki letniej wody dodajemy 1 łyżkę octu i mieszamy. Następnie dosypujemy 1 łyżeczkę sody, szybko mieszamy i jeszcze szybciej to wypijamy bo baaardzo szybko się pieni. Z tym że pijemy tyle ile damy rade wypić "na raz". Zgaga przechodzi po kilku minutach a efektem ubocznym (?) jest to że kilka razy się "odbije".

Miewam niestety zgagę i próbowałam różnych sposobów do najbardziej udanych zaliczam : z domowych wypicie soku z połowy cytryny lub zjedzenie kilku migdałów ale w tej brązowej skórce. próbowałam też sodki jak ktoś radzi i czasami popełniam nadal ten czyn, ale trochę się wystraszyłam jak mi wiele lat temu pewna aptekarka powiedziała, że przy dłuższym stosowaniu tego specyfiku rak żołądka mam jak w banku. Nie wiem ile w tym prawdy naukowej a ile jej przekonań ale podziałało to na mnie zniechęcająco.
Natomiast ze specyfików aptecznych niedawno odkryłam lek o nazwie Bioprazol Bio 10 mg, biorę dwie rano na pół godziny przed jedzeniem i od pewnego czasu mam spokój, jednym słowem na razie działa. lek można kupić bez recepty, jak mi powiedział aptekarz jego działanie polega nie na neutralizacji kwasów, ale na zmniejszeniu wydzielania kwasów żołądkowych.

Reklama

Witam. Dziewczyny, posluchajcie emerytki juz wiekowej. Mialam zgage od b.mlodych lat. Ale jak to w komunie, nie bylo takiego leczenia jak teraz. Prosze sobie zrobic koniecznie gastroskopie, nie jest tak zle, a ja jestem strasznym tchorzem.Po bardzo dlugich latach okazalo sie, ze mam wrzody na zoladku. Zaczeto mnie leczyc dosyc dlugo i jest tera dobrze. Mam lekka zgage jak upieke sobie serniczek i od tego mam najbardziej. Uzuwam leku p.wrzodowego Bioprazol, to jest lek nowoczesny nie zaden pieprzony ranigast. Ten lek byl, ale w komunie. I Biobrazol Ci pomoze, tylko prosze zazywac 1 godz. rano na czczo. Ale, prosze idz do dobrego lekarza, a nie do konowala. Mnie przez to grozi rakiem zoladka, bo tez mi sie przyplatal refluks i przepuklina rozworowa. Wszystko przez nieleczona zgage. Zycze powodzenia.

Jeżeli naprawdę masz problem ze zgagą i często Cię ona męczy to POSŁUCHAJ MOJEJ RADY!!!
Ja mam niestety refluks i zgaga towarzyszy mi bardzo często, pomimo tego, że staram się jeść małe porcje. Ale i tak, gdy napiję się np. soku pomarańczowego lub porzeczki to mam masakrę w przełyku.
Dlatego zawsze mam w torebce paczkę tabletek - Ortanolu czy Bioprazolu - to są kapsułki wydawane na receptę. Poproś lekarza rodzinnego, żeby Ci je przepisał. Ortanol 100mg kosztuje ok. 11 zł.
Do tego nie jedź pikantnych rzeczy, ani kwaśnych i nie objadaj się.

perpetuum Miewam niestety zgagę i próbowałam różnych sposobów do najbardziej udanych zaliczam : z domowych wypicie soku z połowy cytryny lub zjedzenie kilku migdałów ale w tej brązowej skórce. próbowałam też sodki jak ktoś radzi i czasami popełniam nadal ten czyn, ale trochę się wystraszyłam jak mi wiele lat temu pewna aptekarka powiedziała, że przy dłuższym stosowaniu tego specyfiku rak żołądka mam jak w banku. Nie wiem ile w tym prawdy naukowej a ile jej przekonań ale podziałało to na mnie zniechęcająco.
Natomiast ze specyfików aptecznych niedawno odkryłam lek o nazwie Bioprazol Bio 10 mg, biorę dwie rano na pół godziny przed jedzeniem i od pewnego czasu mam spokój, jednym słowem na razie działa. lek można kupić bez recepty, jak mi powiedział aptekarz jego działanie polega nie na neutralizacji kwasów, ale na zmniejszeniu wydzielania kwasów żołądkowych.
Zdecydowanie sok z cytryny.Wiem,że trudno go przełknąć kiedy przełyk pali,ale ulga jest natychmiastowa.Dowiedziałam się o tym sposobie ponad 10 lat temu od kolegii chirurga i zawsze to stosuję.

agatasur i perla 1040 mają rację. Potrzebny jest lekarz i leki. Obecnie jest bardzo dużo leków na takie dolegliwości. Część z nich działa na zasadzie zobojętniania nadmiernej kwasowości, zaś inne powodują zmniejszenie wydzielania kwasu solnego. Zgaga to podrażnienie ścianek żołądka/przełyku przez nadmierną ilość kwasu. Długotrwałe działanie kwasów na ścianki żołądka/przełyku łatwo sobie wyobrazić. Czasem te zgagi to połączone działanie kwasu i pewnych bakterii, których obecność można stwierdzić tylko przez gastroskopię (jak rónież dające podobne objawy stany wrzodowe). Stany długotrwałe i nie leczone mogą się przekształcić w grożne choroby. Co do unikania lub stosowania potraw i produktów, to każdy ma indywidualną tolerancję i tylko uważna obserwacja samej siebie pozwoli uniknąć "prowokacji". Ja przez 6 tygodni przyjmowałam "controloc control", obecnie mam 4 tygodniową przerwę, a później gastroskopia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • opinie dobry lek na zgag bez recepty