Zgłoś nadużycie: Obrazy wizerunki świętych

Re: Obrazy wizerunki świętych

Napisał(a): ~barnaba -

~opoka
~barnaba Tylko zwykli ludzie mają zabronione tworzenie obrazów i figur .Kapłani mieli prawo tworzyć obrazy i figury świętych osób , (biblia : 2 Księga Kronik 3 , 5 -11) a Izraelici widząc złote płaskorzeźby aniołów wiedzieli , że nie są one Bogiem .

Podobnie obecnie 95% figur i obrazów w kościołach przedstawia osoby święte i są poświęcone przez obecnych kapłanów a wierni wiedzą , że nie przedstawiają one Boga . Gdzie ty tu widzisz jakieś bałwochwalstwo ?
Sekty też nie mogą tworzyć obrazów i figur , ani ich kapłani . Ale jednak jak i uświadomić , że są sektą ? Nie przyjmują żadnych , nawet oczywistych argumentów ..
chusta św Weroniki na której odbiła się w cudowny sposób twarz zbawiciele gdy Weronika otarła Jemu twarz na drodze krzyżowej , była oprawiona w ramki i wystawiona do V wieku w kościołach Edessy a później w Kamulian niedaleko Konstantynopola . Chusta Weroniki dotarła do Rzymu w VIII w. Przechowywana była w kaplicy św. Weroniki w Bazylice św. Piotra. W 753 r. w kronice papieskiej zanotowano, że w uroczystej procesji papież Stefan II niósł boso Oblicze Chrystusa, nie namalowane ludzką ręką... .
Relikwia ta nazywana była "pierwszą ikoną", "całunem z Kamulian", "mandylionem z Edessy". Wszyscy byli przekonani, że obraz Oblicza Chrystusa nie został namalowany ręką ludzką, dlatego nazywano go acheiropoietos. Była to niewątpliwie najbardziej znana relikwia, którą przechowywano w Bazylice św. Piotra. Chusta Weroniki przyciągała do Rzymu tłumy pielgrzymów, których znakiem rozpoznawczym były małe obrazki z Boskim Obliczem znajdującym się na tej Chuście. Papież Innocenty III wprowadził w 1208 r. zwyczaj uroczystej procesji z Chustą św. Weroniki, niesioną w pierwszą niedzielę po Epifanii z Bazyliki Watykańskiej do kościoła Ducha Świętego in Sassia. Ceremonia kończyła się rozdawaniem jałmużny po trzy denary (na chleb, wino i mięso) dla najbiedniejszych mieszkańców Rzymu. Dante Alighieri (1265 - 1321) pisze w Vita Nuova, że tłumy ludzi przychodziły oglądać odbicie twarzy Chrystusa na Chuście św. Weroniki.
Gość

Wypowiadasz się jako: Gość

Stwórz swój profil na Forum - zbieraj punkty za aktywność i korzystaj z dodatkowych opcji

przepisz kod z obrazka
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.