Zgłoś nadużycie: Ukraina wprowadza embargo

Re: Ukraina wprowadza embargo

Napisał(a): ~gość -

~FreeAnimals
~gość
~FreeAnimals
gość Znajomy pracujący w przemyśle mięsnym sam nie je mięsa i na jednej z imprez opowiedział dlaczego. Powiem tak... było Nas sporo osób i kanapki z szynką zeschły się jako jedyne. Masakra. Chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Od tego czasu (1,5 roku) nie jem mięsa a jestem facetem 90 kg żywej wagi (siłownia, sporty walki). Szczerze? Czuję się lepiej a treningi nawet lepsze. I szkoda mi tych ludzi wystających na mięsnym a jeszcze bardziej żal dzieci faszerowanych cielęcinką... tak samo chemiczną i rakotwórczą.
Żal to jest TYLKO tych biednych Zwierząt !!! Ludzie zero w was empatii wobec Bożych, inteligentnych i cierpiących istot! Każdy mięsożerca powinien przeżyć to co te biedne Stworzenia! Z resztą się zgadzam, też NIE jem mięsa i czuje się o wiele zdrowsza i czystsza, przede wszystkim mentalnie. Staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw z własnej hodowli, nawet na parapecie można sobie trochę zieleniny uprawiać. Niestety teraz już zdrowej żywności w 100% nie będzie, ale można się starać ograniczać zywnosci kupowanej w marketach.
Boga bym do tego nie mieszał. To co proponujesz nie jest ani Boże ani naturalne.
Tak świt jest skonstruowany że w ramach łańcuchów troficznych wszyscy się pożeramy. Nas też od wewnątrz i zewnątrz obżerają różne istoto ty i niema co z tego tworzyć teorii. Lew nie będzie jad roślin, które zresztą też odczuwają strach.
Bóg jest wszystkim i wszystko jest Bogiem! Nie myl pojęcia bożki, złote cielce, jak to kościół wmówił nam chrześcijanom. Oczywiścię, że lew nie je roślin, czasami gdy potrzebuje ziół na trawienie. Ale ponoć to my ludzie zostaliśmy stworzeni do czegoś wyższego, czyż nie? A ludziska tylko o żarciu. Tak, też jesteśmy zwierzętami, ale całe życie mamy pracować nad sobą by zasłużyć na miano "człowieka". Ale większość ludzi nawet nie dorasta do poziomu inteligencji, miłości, empatii jaką mają Zwierzęta! Jak powiedział św. Franciszek z Asyżu (prawdziwy chrześcijanin, niestety niewygodny kościołowi za swoją skromność) "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."
I czyż nie cisną się tu do ust te słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" .


Niby Bóg chrzesian ci się nie podoba ale odwołujesz się do niego. To coś wyższe do czego zostaliśmy stworzeni to czynienie sobie ziemi poddaną. Przyczyną w tym obszarze nieprawidłowości jest nadmierny przyrost naturalny naszego gatunku. Każdy gatunek który przekracza granice ekologicznych możliwosci danego ekosystemu dewastuje środowisko i wymierza. Ludzie jednak są na to zasprytni i trudno mieć o to do nich pretensje inne gatunki zrobiły by to samo.
Gość

Wypowiadasz się jako: Gość

Stwórz swój profil na Forum - zbieraj punkty za aktywność i korzystaj z dodatkowych opcji

przepisz kod z obrazka
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.