22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń274
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
22 ppt ?

Ziemia jest płaska jak Biblia, wg Biblii (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ziemia jest płaska jak Biblia, wg Biblii

Napisał(a): ireneo -

Jeden z userów dopominał się, bym przytoczył mu cytaty z Biblii świadczące o płaskości ziemi w niej rysowanej. Zeszło mi trochę więcej czasu niż przyzwoita norma, ale zmogłem się. Wystarczające uzasadnienie zawarłem w króciutkiej prezentacji. Rozpisywanie na stronie zajęłoby zbyt dużo tekstu, a poza tym, tekst u wielu wywołuje absmak z powodu trudności w rozumieniu.
Myślę, że nic więcej dodawać nie trzeba. W Piśmie mamy wystarczające uzasadnienie dla płaskości Globu. Szczęśliwie jest inaczej.
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Ziemia jest płaska jak Biblia, wg Biblii

gdyby piszącym Biblie Ziemia była znana jako kula, to wpis - umieścił słońce by świeciło w dzień nie znalazłby się. Słonce bowiem świeci cały czas.

Napisał(a): Gość -

Dyskutowałem kiedyś ze Świadkiem Jehowy, chciał mi udowodnić, że w Biblii jest napisane , że ziemia jest okrągła.
Powoływał się na jakiś fragment gdzie było napisane ,,nad okręgiem ziemi" ale nie pamiętam dokładnie gdzie.
Inne tłumaczenie , że to przenośnia albo celowy zapis żeby współcześni pisarzom mogli zrozumieć.

Jezus Dyskutowałem kiedyś ze Świadkiem Jehowy, chciał mi udowodnić, że w Biblii jest napisane , że ziemia jest okrągła.
Powoływał się na jakiś fragment gdzie było napisane ,,nad okręgiem ziemi" ale nie pamiętam dokładnie gdzie.
Inne tłumaczenie , że to przenośnia albo celowy zapis żeby współcześni pisarzom mogli zrozumieć.

Dlatego ten okrąg umieściłem. Oni już znali pojęcie kuli, więc współcześni całkowicie by zrozumieli. Poza tym termin - krawędź , czy te słupy już niczego symbolizować nie mogą.

Jezus Dyskutowałem kiedyś ze Świadkiem Jehowy, chciał mi udowodnić, że w Biblii jest napisane , że ziemia jest okrągła.

Gdyby napisali że jest okrągła jak ziarnko piasku, to nie byłoby żadnych wątpliwości dla współczesnych. To są żałosne próby obrony ówczesnej niewiedzy.

Napisał(a): Lilith1 -

[image]00071IMNWWR8TGRJ[/image]

Wyobrażenia starożytnych i wcześniejszych ludów.

[image]00071IMUNVK7AVLA[/image]

Schemat ideowy.https://i.yti(...)ult.jpg

Tajne zdjęcia NASA.

A cała prawda o płaskiej/kulistej Ziemi chowa się za legendarną postacią. Zdradzę Wam ten sekret...https://fabry(...)500.jpg

Dwa łobrozki nie wejszły, i dobrze :P

Blandare51 Pewnie, ze Ziemia jest plaska - bo skad wzieloby sie plaskostopie?
Najwyżej się spłaszcza. może od zdeptywania. ale była kulista. Ja nie mam płaskostopia, Czworo dzieci też nie a najmłodsza już ma. No to pewnie od chodzenia po płaskim.

Lilith1 Zdjęcie

Wyobrażenia starożytnych i wcześniejszych ludów.

Zdjęcie

Schemat ideowy.https://i.yti(...)ult.jpg

Tajne zdjęcia NASA.

A cała prawda o płaskiej/kulistej Ziemi chowa się za legendarną postacią. Zdradzę Wam ten sekret...https://fabry(...)500.jpg

Dwa łobrozki nie wejszły, i dobrze :P
Ważne, że wpisują się w moje dowodzenie jej deskowatości.

Napisał(a): taie -

Oczywiście że jest płaska -
niedowiarków proszę o przeczytanie świętych ksiąg pod redakcją Terry Pratchetta - i pod wspólnym tytułem "Świat dysku"
Święty Terry udowodnił że Dysk spoczywa na grzbietach czterech słoni: Berilii, Tubula, Wielkiego T’Phona i Jerakeena, stojących na skorupie A’Tuina, wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat.
I niech będzie przeklęty na wieki ten co temu zaprzecza.

taie Oczywiście że jest płaska -
niedowiarków proszę o przeczytanie świętych ksiąg pod redakcją Terry Pratchetta - i pod wspólnym tytułem "Świat dysku"
Święty Terry udowodnił że Dysk spoczywa na grzbietach czterech słoni: Berilii, Tubula, Wielkiego T’Phona i Jerakeena, stojących na skorupie A’Tuina, wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat.
Ci od Biblii to czytali?

Nikomu proboszcze nie pozwolili zapoznać się z prezentacja, by się czegoś nauczyć?
To dobrze, że uprzedziłem.

Napisał(a): taie -

ireneo
Ci od Biblii to czytali?
Heretycy ?

taie
ireneo
Ci od Biblii to czytali?
Heretycy ?
Pytam, bio przecież z siebie na taki głupi pomysł by nie wpadli.

Napisał(a): Blandare51 -

ireneo
Blandare51 Pewnie, ze Ziemia jest plaska - bo skad wzieloby sie plaskostopie?
Najwyżej się spłaszcza. może od zdeptywania. ale była kulista. Ja nie mam płaskostopia, Czworo dzieci też nie a najmłodsza już ma. No to pewnie od chodzenia po płaskim.
A moze plaska sie zrobila? Ta Ziemia. Tyle tuptakow juz! Chyba z 10 miliardow.....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ziemia jest płaska jak Biblia, wg Biblii