8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń327
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
8 ppt ?

ziemniaki nie dla każdego (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ziemniaki nie dla każdego

Napisał(a): ~Mania -

Dowiedziałam się niedawno, że dla osób, które mają problemy ze stawami, niewskazane jest jedzenie ziemniaków. Wynika to z obecności w tej roślinie dużego stężenia solaniny. Najgorsze są ziemniaki niedojrzałe (zielone) i przejrzałe (kiełkujące). Te mają solaniny od groma. A niestety, nadmiar ziemniaków powoduje bóle stawów, skurcze mięśni, a nawet biegunki i wymioty. Dlatego ostatnio ograniczam jedzenie ziemniaków. A Wy jakie plany kulinarne macie?
INTERIA.PL

Reklama

Re: ziemniaki nie dla każdego

Napisał(a): Lee1 -

Solanina jest w zielonych i kiełkujących ziemniakach, podobnie w innych psiankowatych, jak pomidory i papryka. O tym, żeby nadmiar ziemniaków groził zatruciem, czy źle działał na stawy, nie słyszałem, to jakaś kolejna nowomodna teoria. Obżeranie się ziemniakami na pewno grozi przytyciem, bo ziemniak to głównie skrobia.

Reklama

Re: ziemniaki nie dla każdego

Napisał(a): ~sashka -

Teraz to w ogóle strach cokolwiek jeść, bo okazuje się, że nic nie jest tak zdrowe jak myśleliśmy. Ostatnio dowiedziałam się, że szpinaku nie powinno się jeść w za dużych ilościach, bo potem można mieć problem z nerkami. A byłam taka zadowolona, że moja córka tak chętnie go je.
« Wróć do tematów
Do góry strony: ziemniaki nie dla każdego