110
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi82
  • Ocen na +37
110 ppt ?

Zioła łagodzące niepokój! (83)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Zioła łagodzące niepokój!

Napisał(a): Gość -

Kozłek lekarski na uspokojenie.

Ta popularna roślina, zwana walerianą, pomaga przy problemach z zasypianiem, w stanach lękowych i wyczerpaniu psychicznym. Napary z kozłka zaleca się szczególnie osobom starszym. Korzeń tej rośliny w połączeniu z innymi ziołami (np. melisą, dziurawcem, głogiem) wchodzi w skład leków uspokajających, mieszanek nasercowych i obniżających ciśnienie, m.in.:

» Neuroflos – herbatka o działaniu uspokajającym. Pomaga w zasypianiu, a także w stanach depresyjnych związanych z niedoborem światła w okresie jesienno-zimowym. Herbatki Neuroflos nie powinny pić dzieci poniżej 12 lat. U dorosłych osłabia ona zdolność prowadzenia pojazdu.

Napisał(a): Avakesh -

Zapachy, które pomogą zasnąć!

Jest wiele olejków eterycznych, które pomagają w zaśnięciu, relaksują i łagodzą stres.

Olejek z jałowca działa wzmacniająco i uspokajająco, pomaga przy zaburzeniach snu. Do wieczornej kąpieli można dodać 5–7 kropli olejku lub rozcieńczyć go z wodą w kominku aromaterapeutycznym.
Olejek z kuminu (kminu rzymskiego) ma podobne właściwości do olejku z jałowca, dlatego polecany jest przy bezsenności. Jego zaletą jest łagodne działanie – można go używać nawet do masażu niemowląt.
Olejek z lawendy dodany do kąpieli pozwala zapaść w zdrowy sen. Dodatkowo wykazuje działanie uspokajające, zwalcza stany nerwowości i strachu. Przy zakupie należy sprawdzić łacińską nazwę surowca. Prawdziwy, naturalny olejek destylowany jest z Lavandula officinalis.
Olejek majerankowy najczęściej używany jest do masażu i jako składnik maści. Dzięki silnym właściwościom uspokajającym jest cenionym produktem pomagających w zasypianiu. Zbawienne dla snu działanie będzie miała relaksująca kąpiel z dodatkiem olejku majerankowego, rumiankowego i lawendowego. Taki dobór olejków spowoduje rozluźnienie i senność.

Reklama

Napisał(a): Prever -

Z melisy na nadszarpnięte nerwy i dobry sen najlepiej przyrządzić:

Odwar i napar:
1 łyżkę ziela, zalać 250ml zimnej wody i podgrzewać na małym ogniu przez 30 minut nie dopuszczając do wrzenia. Przecedzić, można osłodzić miodem lub brązowym cukrem i pić 2 razy dziennie.
Napar przygotowujemy z podobnych proporcji, z tym, ze zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy do ostudzenia. Następnie cedzimy i pijemy jak wyżej.

Nalewkę:
50g suszonej melisy zalewamy litrem białego wina. Pozostawiamy na minimum 48 godzin. Spożywamy w razie „kryzysu” dwie łyżki nalewki.

Reklama

Przepis na syrop z lipy.

Potrzebne składniki:

100-150g świeżych kwiatów lipy (mogą być bez przylistków, jak również w połowie ilości z przylistkami)
1 litr syropu: 1kg cukru rozpuścić w 1 litrze wrzątku
1 cytryna

Przygotowanie:

Kwiaty opłukać na durszlaku i lekko osuszyć na czystej ściereczce. Następnie przekładamy je do wysokiego słoja (około 2-litrowego) i zalewamy gorącym syropem z cukru i wody. Następnie wyciskamy do słoja sok z całej cytryny. Słój przykrywamy ściereczką i zostawiamy tak na 2 dni, od czasu do czasu przemieszując miksturę. Po upływie 2 dni cedzimy syrop przez sito i przelewamy do butelek lub małych słoiczków. Zakręcamy i pasteryzujemy (czyli zakręcone słoiczki i butelki zagotowujemy w garnku wyścielonym ściereczką, tak długo, aby zakrętka pod wpływem uciśnięcia palcem się nie odbijała – zwykle około 15-20min). Pasteryzowany syrop przechowujemy w piwnicy, niepasteryzowany w lodówce. Po otwarciu zawsze przechowujemy resztę syropu w chłodnym miejscu lub lodówce.

Syrop można stosować w okresach zwiększonej zapadalności na przeziębienia i grypę, pomocniczo w zwalczaniu przeziębień i infekcji oddechowych, a także jako aromatyczny „słodzik” do herbaty lub wody mineralnej.

Reklama

Napisał(a): Prever -

Katarzynka31 A ja polecam zestaw ziołowy ojca klimuszki.
Kupiłam na tej stronie http://uroda-zdrowie.com.pl/ziola-i-mieszanki-ziolowe/329-bezsennosc.html i od tej pory nie mam problemów z bezsennością, mam lepsze samopoczucie.
ale przy dłuższym stosowaniu zioła te mogą też uzależnić,

Napisał(a): gość -

Jak ja nie mogę zasnąć to doskonale sprawdza się piwko:P wypijam sobie jedno i zaczyna mi się chcieć spać, ale wiadomo nie można przesadzać z taką kuracją:) Ale jakbyście chcieli poznać jeszcze jakieś rade to zawsze możecie popytać na daymynews.pl

lipa – znana jest bowiem z właściwości uspokajających i rozgrzewających. Te ostatnie jednak mogą się nie sprawdzić, jeżeli cierpimy na rodzaj bezsenności, w którym nasz organizm pozostaje mimowolnie w fazie aktywnej. Dodatkowe rozgrzanie w przypadku nadczynności tarczycy może nam dodatkowo utrudnić sen. Jeżeli jednak nie mamy problemów tego typu, to napar z tych ziół może nam naprawdę pomóc – pozostaje sprawdzić na własnej skórze.

No i wreszcie rumianek – korzystnie wpływa na trawienie i zasypianie. Co ciekawe – to właśnie napar z niego najczęściej zaleca się dzieciom. [

Przyczyny bezsenności:

Przedłużającej się bezsenności nie należy lekceważyć, gdyż może ona być symptomem poważnej choroby. Trafna diagnoza pozwoli nam określić przyczynę kłopotów z zasypianiem i usunąć ją poprzez właściwe leczenie.

Problemy z zasypianiem występują m.in. przy nadczynności tarczycy, depresji, astmie, arytmii, artretyzmie, chorobie Parkinsona. Może ją spowodować także zbyt niski poziom melatoniny.

Najczęściej jednak bezsenność spowodowana jest zawrotnym tempem życia, nadmiarem bombardujących nas informacji, wszechobecnym stresem.

Dużą rolę odgrywa też odżywianie. Nie należy jeść obfitych i ciężkostrawnych posiłków, i pić mocnej herbaty i kawy na trzy godziny przed snem.

Warto natomiast wypić przed snem szklankę mleka z miodem. Cukier pozwoli komórkom mózgowym przyswoić duże ilości tryptofanu, znajdującego się w mleka, który przekształcany w mózgu na serotoninę działa uspokajająco.

Obecność w diecie dużej ilości produktów bogatych w skrobie ma podobne działanie, gdyż i w tym przypadku w mózgu powstaje serotonina.

Katarzynka31 A ja polecam zestaw ziołowy ojca klimuszki.
Kupiłam na tej stronie http://uroda-zdrowie.com.pl/ziola-i-mieszanki-ziolowe/329-bezsennosc.html i od tej pory nie mam problemów z bezsennością, mam lepsze samopoczucie.
Zioła o.Klimuszki są najlepsze i warte stosowania,
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • karbieniec pospolity zastosowanie
Do góry strony: Zioła łagodzące niepokój!