110
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi82
  • Ocen na +37
110 ppt ?

Zioła łagodzące niepokój! (83)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Zioła łagodzące niepokój!

Napisał(a): Gość -

gość Jak ja nie mogę zasnąć to doskonale sprawdza się piwko:P wypijam sobie jedno i zaczyna mi się chcieć spać, ale wiadomo nie można przesadzać z taką kuracją:) Ale jakbyście chcieli poznać jeszcze jakieś rade to zawsze możecie popytać na daymynews.pl
a u mnie działa na odwrót!
INTERIA.PL

Napisał(a): Prever -

Grandis
Katarzynka31 A ja polecam zestaw ziołowy ojca klimuszki.
Kupiłam na tej stronie http://uroda-zdrowie.com.pl/ziola-i-mieszanki-ziolowe/329-bezsennosc.html i od tej pory nie mam problemów z bezsennością, mam lepsze samopoczucie.
Zioła o.Klimuszki są najlepsze i warte stosowania,
zioła te mają wspaniałe działanie!

Napisał(a): Avakesh -

Karbieniec na nerwicę i depresje.

Karbieniec pospolity to gatunek byliny z rodziny jasnotowatych występujący w umiarkowanej strefie klimatycznej, na prawie całym terenie Europy oraz znacznej części obszaru Azji. W Polsce jest rośliną pospolitą na całym terenie kraju.

Właściwości (zastosowanie): karbieniec pospolity wykazuje korzystne działanie na tarczycę, obniża wydzielanie hormonu tarczycy i działa regulująco na obieg jodu. Przeciwdziała skutkom nadczynności tarczycy jak palpitacje serca, niepokój i pocenie się. Nalewka alkoholowa z ziela karbieńca ma właściwości uspokajające i stosowana jest też w przypadku tarczycy.

Dawkowanie: w przypadku ciężkiej nerwicy, depresji lub stanów lękowych stosujemy napar z ziela karbieńca, jedną łyżeczkę rozdrobnionego suszu zalewamy jedną szklanką wrzącej wody i zaparzamy pod przykryciem około 20 minut. Po upływie tego czasu napar pijemy 2-3 razy na dzień po ¼ szklanki. Napar ten leczy także niedoczynność tarczycy oraz wzmacnia mięsień sercowy.

Reklama

Napisał(a): gość -

Jest wiele ziół łagodzących stres. Polecam Wam zieloną herbatę. Warto pamiętać, iż zielona herbata ma działanie oczyszczające nasz organizm, hamuje rozwój nowotworów oraz zapobiega ich powstawaniu. Przeczytałam ciekawy artykuł na temat znaczenia zielonej herbaty na organizm człowieka. Znalazłam ten artykuł na www.bestlunch.pl.
Pozdrawiam

Reklama

gość Jest wiele ziół łagodzących stres. Polecam Wam zieloną herbatę. Warto pamiętać, iż zielona herbata ma działanie oczyszczające nasz organizm, hamuje rozwój nowotworów oraz zapobiega ich powstawaniu. Przeczytałam ciekawy artykuł na temat znaczenia zielonej herbaty na organizm człowieka. Znalazłam ten artykuł na www.bestlunch.pl.
Pozdrawiam
popieram, uważam, że zamiast czarnej to należy dla zdrowia pić zieloną herbatę :)

Reklama

Roślina, zwana walerianą, pomaga przy problemach z zasypianiem, w stanach lękowych i wyczerpaniu psychicznym. Napary z kozłka zaleca się szczególnie osobom starszym. Korzeń tej rośliny w połączeniu z innymi ziołami (np. melisą, dziurawcem, głogiem) wchodzi w skład leków uspokajających, mieszanek nasercowych i obniżających ciśnienie, m.in.

Chmiel wspaniały - na bezsenność!

Chmiel zawiera m.in. lupulinę, która ma działanie uspokajające i nasenne. Działa nawet silniej niż związki zawarte w melisie i walerianie (a najlepiej w połączeniu z nimi). Może również obniżać popęd płciowy – z tego powodu w średniowieczu podawano go m.in. mnichom. Właściwości uspokajające mają nie tylko wodne wyciągi, ale również sam aromat szyszek. Można więc z nich zrobić np. usypiającą poduszkę.
Sposób stosowania: Rozpruj poduszkę z poliestrowym wypełnieniem i nasyp do niej dwie garści szyszek chmielu (kupisz w aptece). Rozłóż je równomiernie i z powrotem zaszyj poduszkę. Oblecz bawełnianą powłoczką. Poduszka działa, dopóki czujesz jej zapach (1–2 miesiące).

Chmiel jest dobry - na problemy z włosami!

Chmiel ma również duże znaczenie w kosmetyce. Jest bardzo skutecznym środkiem przeciw wypadaniu włosów i łupieżowi. Bardzo często wykorzystuje się go jako składnik szamponów (wyciągi z niego dodaje się też do kremów przeciwzmarszczkowych). Najprostszym sposobem na nadanie włosom blasku jest płukanie ich w piwie. Jeśli jednak masz większe problemy, np. wypadają ci włosy, zastosuj mieszankę ziół.
Sposób stosowania: Wymieszaj po łyżce szyszek chmielu, korzenia mydlnicy i kwiatów rumianku. Zalej 2 szklankami zimnej wody i ogrzewaj pod przykryciem 10 minut. Przecedź i ostudź. Odwarem tym myj włosy tak jak zwykłym szamponem (mydlnica się pieni).

mieszankę ziołową na uspokojenie przygotowujemy z równych ilości takich ziół jak:

liść melisy
kwiat wrzosu
kwiat pierwiosnka
kwiat czarnego bzu
ziele Bylicy pospolite
ziele dziurawca
ziele marzanki
ziele nostrzyka
ziele serdecznika
korzeń kozłka
szyszka chmielu

Zaparzamy łyżkę mieszanki w szklance wrzątku przez 15 minut. Po tym czasie odcedzamy i studzimy. Pijamy 3 razy dziennie, 20 minut przed posiłkiem.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • karbieniec pospolity zastosowanie
Do góry strony: Zioła łagodzące niepokój!