77
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +0
77 ppt ?

zmęczone oczy (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: zmęczone oczy

Napisał(a): Gość -

No ja mialem to samo, poszedlem do okulisty pozniej do optyka i okazalo sie ze mam minimalna wade wzroku wiec zamowilem okulary odrazu z antyrefleksem i to jest najlepsze rozwiazanie zadne krople itd to jest jednorazowe. Po jakieś 2 godzinach będzie to samo.

Mnie wynioslo to okolo 104 zl za 1 szkło no i ramki.
Oczy sa bardzo wazne wiec nie warto na nich oszczędzać, takiego ja jestem zdania.

Pozdr.

Można np. zaparzyć torebkę czarnej herbaty w malej ilości wody i schłodzone położyć na oczach, ale najlepsze są takowe kompresy ze świetlika lekarskiego, bratka, najlepiej zapytać się w aptece i mieć przy komputerze takie ziółka i wrzątek. Albo położyć na powiekach i pod nimi kostki lodu na kilka minut. Oczywiście przed tymi zabiegami należy zmyć makijaż. Dobre skutki dla zmęczonych oczu ma także patrzenie w zieleń przez jakiś czas. Wolny czas w pracy można wykorzystać na drzemkę czy chociażby zamknięcie oczu na jakiś czas. Spać należy minimum 7 godzin.

Reklama

Jeśli dużo pracujesz przed komputerem to pierwszą rzeczą jaką bym zrobiłam to zmiana monitora, który nie emituje tyle szkodliwych dla oczu promieni.
Wszystko co radzą Ci inni internauci, to oczywiście święta prawda:) Ja używam jeszcze dodatkowo od czasu do czasu takich specjalnych płatków ogórkowych, które są nasączone witaminami i wyciągami z ziół. Niewiele kosztują (na szkla.com kupuję je za zaledwie 2,6 zł) a są naprawdę skuteczne. Dają takie fajne uczucie ukojenia:)

Reklama

Miałam ten sam problem. Bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem i piekące oczy to była u mnie norma:/ Niestety ograniczyć używania komputera nie mogłam, bo na nim po prostu pracuję. Wyczytałam gdzieś, że jest to efekt jonizacji powietrza - komputer jonizuje powietrze w zasięgu monitora, tym samym powodując, że nasze oczy schną, stąd pieczenie. Mnie wystarczyło małe przyciemnienie ekranu oraz zakup dobrych kropli do oczu. Tym wszystkim preparatom za 2 złote jakoś nie ufam, równie dobrze mogłabym zakropić oczy wodą, dlatego kupiłam te konkretnie http://www.e-soczewki.pl/product_info.php?cPath=2_12&products_id=165. Efekt jest taki, że oczy nie schną i nie pieką, a jeśli literki zaczynają się rozmazywać to znak, że czas zakończyć pracę:)

Siedzenie przed komputerem to zgroza dla oczu. Wiem coś o tym, bo mam taką pracę a do tego noszę soczewki, które zresztą lepsze niż okulary. Nie zmienia to jednak faktu, że oczy strasznie się szybko męczą.
Też nie wiedziałam długo co z tym zrobić, aż w końcu podczas konsultacji z obsługą klienta w szkla.com doradzono mi płatki ogórkowe.
Kładę je na oczy 2-3 razy w tygodniu przed zaśnięciem i naprawde pomagają. Spróbuj, może takie okłady pomogą i tobie.

Reklama

A ja znam dobry sposób na ulgę dla oczu.
Program Dbaj o Wzrok - super sprawa - sama korzystam już od ponad roku.
Program jest dostępny cały czas w firmie Fregata (ich strona to www.fregata.net) i od czasu do czasu są aukcje na Allegro.
Nie wierzyłam, ze to pomaga,a teraz bez tego nie biorę się do pracy.

Zapytałbym się w pierwszej kolejności jaki masz monitor.
Jeśli masz "CRT" taki duży kineskopowy, to jest możliwe że cie będą bolały ponieważ obraz jest uzyskiwany za pomocą wystrzeliwania elektronów. Jeśli nie zamierzasz zmieniać tego monitora to przynajmniej pamiętaj o rozmagnetyzowaniu go.
Najlepiej zmień monitor na LCD są to o wiele gorszej jakości monitory ale mniej szkodliwe bo nie działają już na tej zasadzie.
Jeśli monitor jest dla ciebie ważny na przykład, pracujesz z planami architektonicznymi i musisz mieć dobry kontrast itd. to ci mogę poradzić która matrycę wybrać oraz który typ ma tą matryce.
Dobrze też zorganizować sobie okulary ochronne ale sprawdź pierwsze czy problem nie zostanie usunięty po zmianie monitora.
Samo to powinno problem rozwiązać, a okulary specjalistyczne troszkę kosztują.

Jeśli masz problem z oczami, chyba powinnaś się zgłosić do okulisty, albo po prostu kupić dobre krople do oczu. Może dobrze byłoby też zaopatrzyć się w jakieś okulary albo jeśli wolisz soczewki, żeby ochronić oczy. Na początek zacznij od kropli do oczu duży wybór masz na szkla.com. Jeśli krople nie zdadzą egzaminu powinnaś się zgłosić do okulisty.

Witaj,
ja ostatnio miałam podobnie. do tego noszę soczewki. Poszłam nawet do okulisty i powiedział, żebym kupiła sobie Pryzmin. Zawiera on wyciąg z borówki, która chroni i wzmacnia nasze oczy. Oczywiście możesz jeść również naturalne jagody, tylko gdzie je teraz znaleźć. W każdym razie mi pomogło, już tak bardzo oczy mi się nie męczą. Bałam się, że lekarz każe mi na jakiś czas odstawić szkła kontaktowe, czego bym pewnie nie przeżyła.

Kilka zdań z netu na temat borówki:
"Wyciąg z czarnej jagody wpływa korzystnie na regenerację barwnika odpowiadającego za zdolność widzenia o zmierzchu, pomaga zapobiegać krwawieniom do siatkówki poprzez wzmacnianie ścian naczyń włosowatych.
Dodatkowo pryzmin borówka z luteiną A + E, dzięki zawartości karotenoidu – luteiny, ma właściwości przeciwutleniające."
I daj znać czy Ci pomógł.

A nosisz soczewki kontaktowe? jest specjalna soczewka dla osób pracujących przed komputerem pytaj o contact air od zeiss-a więcej info na www.zdroweoOczy.org

pannakotta Spędzam dużo czasu w pracy przed komputerem i mało śpię. Ciągle mam zmęczone, zaczerwienione oczy, które pieką a czasem nawet bolą. Co robić aby chronić oczy przed zmęczeniem i niekorzystnym działaniem komputera?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ciągle zmęczone oczy
  • mam zmeczone oczy
  • pryzmin opinie
  • forum dla zmczonych mam
  • co jest najlepsye na zmeczone ocyz
Do góry strony: zmęczone oczy