22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń46
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +0
22 ppt ?

Zmienić czy nie zmienić? (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zmienić czy nie zmienić?

Napisał(a): Sylwia -

Mam również "klasyczne" polskie nazwisko, do którego jestem przywiązana choć jest ono na 10 liter.Mój narzeczony też ma ładne i też na 10 liter :) ja nie chciałabym z swojego rezygnować, ale jeśli będe mieć oba to długo bede się podpisywać. :) i chyba tak zrobię
INTERIA.PL

Reklama

Re: Zmienić czy nie zmienić?

Napisał(a): rozbawiona -

od tej decyzji odniosła jakiś mega sukces zawodowy, zdrowotny, towarzyski czy inny. Każdy robi co chce, ale śmieszna jesteś pisząc - polecam, trzeba było zostawić sobie 2 i już, no chyba, że to małżeństwo traktujesz jako przelotną znajomość.

Reklama

Napisał(a): gudrun -

nigdy nie planowalam zmiany nazwiska, bo wlasciwie dlaczego/ jestem juz zawodowo znana pod swoim, a jesli juz musze nosic nazwisko jakiegos mezczyzny, to wole ojca, bo maz to nie rodzina ; - ) ojca sie ma jednego na cale zycie, a z mezami roznie bywa. jesli juz zmieniac, to obydwoje moga sobie dodac - wymienic sie nazwiskami i po sprawie. a co do pytania, dlaczego mama nazywa sie inaczej niz tata - tez tak mialam w dziecinstwie - mama przed slubem byla juz dosc znanym specjalista i dla dziecka jest to zupelnie naturalne. tak jest i juz.

Reklama

Napisał(a): Bea -

też o tym myślałam, ale potem tak po zastanowieniu wuybrałam jego, bo we wszystkich drukach , pitach i innym papierkowych pismach za dużo pisania, a często za mało miejsca na podwójne nazwisko, no i podpis jaki?trochę za dużo tego

Napisał(a): Ona -

Na własny wniosek :)) To nie ja chciałam, to On się uparł, że przy swoim nie zostanie :) Wiem, że nie chciał nosić nazwiska swojego ojca, gdyż nie żył z nim w zgodzie... Rozumiem to i szanuję, tym bardziej, że mój ojciec był wspaniałym człowiekiem i taki Ród warto przedłużyć i takie nazwisko warto zachować :)) Pozdrawiam wszystkie mężatki, które z racji zostania przy swoim nazwisku do końca życia zostaną "starymi pannami" ;))) Nie bójcie się tego ani Panowie, ani Panie, Rodzina, którą zakładacie jest najcudowniejsza, i nie jest ważne jakie nazwisko będziecie nosić, jeśli tylko będziecie szczęśliwi...

Napisał(a): szcześliwa -

Więc kilka liter więcej niczego nie zmienia. Zresztą dla mnie moje nazwisko to oznaka mnie, mojej indywidualności, a taki błachy problem jak "zbyt dużo pisania", nie przemawia do mnie i dlatego je pozostawiłam

Napisał(a): Margherita -

Historia mojej rodziny sięga połowy XIX wieku. Jeżeli kiedykolwiek wyjdę z mąż, (w co wątpię, bo nie uznaję małżeństw)to jest dla mnie bardzo ważne, żeby przynajmniej dzieci nosiły moje nazwisko. Jestem ostatnią osobą z młodego pokolenia noszącą to nazwisko. Uważam, że zawarcie małżeństwa będzie z mojej strony wystarczającym ustępstwem na rzecz partnera, żeby on ustąpił w sprawie nazwiska.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zmienić czy nie zmienić?