8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń49
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +2
8 ppt ?

żółknięcie liści rośliny (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

żółknięcie liści rośliny

Napisał(a): ~kasia -

Dostałam od przyszłej teściowej roślinkę, zapoznałam się z instrukcja, postawiłam w słonecznym miejscu, podlałam, a mimo to zauważyłam żółknięcie liści. Co robię źle? Już cztery liście zżółkły.. Nie wiem, czy to jakiś felerny okaz, bo kupiony w dyskoncie, czy roślina ma za mało czy też za dużo światła.. Moja teściowa kupiła sobie taką samą roślinkę i u niej kwitnie.. Nie zauważyłam, żeby coś złego się z nią działo. Coś robię źle, tylko co? Stosuje się przecież do zaleceń z ulotki, a liście i tak żółkną..
INTERIA.PL

Re: żółknięcie liści rośliny

Napisał(a): Blandare51 -

A co to za roslinka? Bo sa roslinki slonce lubne, cieniolubne - sa takie co na sloncu padna, a sa takie, ze bez slonca ani rusz. Sa roslinki ciagle spragnione, ale sa takie, ktore podlewa sie bardzo oszczednie.......

Reklama

Napisał(a): stiffnecked -

akacjowa Najpewniej go przelałaś, te liście, które zżółkły nie zmienią już swojej barwy. Nie lej za dużo wody, zobaczysz czy sprawa się poprawi. A jaka to roślina?
Zmienia, zmienia, ale nie na zielony.

Napisał(a): ~kasia -

Właśnie nie wiem.. To taki kwiatek z jakiegoś dyskontu, na ulotce (której nie mogę znaleźć) było napisane 2-5 mm wody, słońce z chmurką i tyle. Więc się zastosowałam, nie stoi na parapecie, podlewałam go oszczędnie.. a liście i tak żółkną...

Reklama

Napisał(a): ~gabka -

Za dużo wody, dlatego liście żółkną. Trochę mniej wody i zobaczysz, że będzie lepiej. Inna sprawa, że kwiaty z supermarketów są często w bardzo złym stanie, leżą godzinami na półkach sklepowych, gdzie jest ciemno, nikt ich przecież nie podlewa..

Napisał(a): olianka -

Korzystaj z instrukcji dołączonej do roślinki i będzie dobrze, może po dłuższym okresie suszy w sklepie, jak go podlałaś, to listki zżółkły. Możesz też go przesadzisz, o ile jeszcze tego nie zrobiłaś i zmienić miejsce - może jednak w tym, w którym jest teraz ma za mało/dużo słońca.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: żółknięcie liści rośliny