170
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi75
  • Ocen na +0
170 ppt ?

Zostawił mnie kiedy byłam w ciąży a teraz chce być ojcem (76)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Zostawił mnie kiedy byłam w ciąży a teraz chce być ojcem

Napisał(a): gość -

No niestety dobro dziecka jest ważniejsze niż kolejni nałożnicy mamusi. A dizecko ma prawo znać prawdziwego ojca. Sama musisz zrobić "rachunek sumienia" - niezależnie czy jesteś osobą wierzącą czy nie - mogło być tak, że ojciec dziecka nie chciał w tym momencie zostać ojcem a Ty go zlekceważyłaś? A o pozbawienia praw ojcowskich może zadecydować sąd, który ewentualnie może wziąć pod uwagę zdanie matki, ale wcale nie musi - właśnie dla dobra dziecka.
INTERIA.PL

Reklama

Napisał(a): Gość -

Myślę, że w takiej sytuacji nie należy pisać na forum ale usiąść z partnerem i ustalić jakieś działania min. udać się do adwokata on zdecydowanie doradzi lepiej niż nie jedna osoba tutaj, zapewne macie przewagę pod wieloma względami min. sam fakt obojętności biologicznego ojca przez 4 lata. Życzę powodzenia i pozytywnego rozwiązania problemu:)

Ludzie (przeważnie młodzi) popełniają w życiu wiele błędów ...nie którzy muszą dorosnąć ..tak jak ojciec dziecka ...Dokładnie wiem ,ze chciałabyś się go pozbyć....ale robiąc to skrzywdzisz dziecko ...
Dobrze ze przyszedł teraz anie jak dziecko byłoby starsze ,bo jego poukładane życie legło w gruzach...Dziecko mogłoby mieć do Ciebie ogromne pretensje ,że je okłamywałaś .....
Daj mu szanse...

Reklama

Napisał(a): malutka1983 -

kejtibi Jak w temacie. I co mam teraz zrobić, kiedy nasz syn ma 4 lata i jest wychowywany przez mojego nowego partnera. On traktuje go jak syna, on jego jak ojca.
Mam mu rozwalać życie teraz, bo jego biologiczny ojciec sobie o nim przypomniał?! Nie wiem co mam robić, on mi grozi, że wystąpi do sądu o ustalenie ojcostwa. dziecko ma w dokumentach ojciec nieznany. czy organizować teraz adopcję przez mojego mężczyznę, ale to chyba byśmy musieli być małżeństwem prawda? proszę o pomoc
wiesz mam podobnie tyle ze ojciec mojego dziecka ma go gdzies. nie daje na uytrzymanie i wogole nie kontaktuje sie z nami. jak zalozylam sprawe do sadu to odrazu napisalam w pozwie zeby mu odebrac prawa rodzicielskie. on moze sobie chciec..teraz sobie przypomnial jak juz dziecko duze jest?a to ty wstawalas w nocy jak plakal, mial kolki i byl chory nie on. nie mac dziecku w glowie i dowiedz sie na jakiej zasadzie twoj partner moze zaadoptowac twoje dziecko.fajnie ze trafilas na faceta ktory was chce :) moze mi tez sie jeszcze poszczesci :) pozdrawiam

[cytat kogo=Alicjaja]Od samego początku źle to rozegrałaś ! gdyż jesteś cztery lata w plecy z alimentami które należą się na Twoje dziecko ! Jak tylko urodziłaś to miałaś zaiwaniać do Sądu złożyć wniosek o alimenty ! i bardzo dobrze że wystąpi z wnioskiem o ustalenie ojcostwa bo wtedy bez problemu uzyskasz wyżej wspomniane alimenty a czyje nazwisko ma dziecko ?

napewno ma podwojne.wiem bo moj synek tez mial.ale ze mam wyrok sadu moglam isc bez problemow do USC i zmienic mu na moje i tak jest.nie mozesz zarejestrowac dziecka z nieformalnego zwiazku jesli ojciec na to nie wyrazi zgody lub poprostu zwial

Reklama

Alicjaja Od samego początku źle to rozegrałaś ! gdyż jesteś cztery lata w plecy z alimentami które należą się na Twoje dziecko ! Jak tylko urodziłaś to miałaś zaiwaniać do Sądu złożyć wniosek o alimenty ! i bardzo dobrze że wystąpi z wnioskiem o ustalenie ojcostwa bo wtedy bez problemu uzyskasz wyżej wspomniane alimenty a czyje nazwisko ma dziecko ?
jednak dla niektórych kobit facet to wyłącznie bankomat...
a skad wiesz co naprawdę zaszło, że takie pierdoly wypisujesz?

gość
gość
gość Weź już gościu z tą Aurelkom wyluzuj tyle czasu już minęło... pojechała gdzieś do burdelu i to pewnie na takim "spartańskim" poziomie, że teraz jest tak "dojechana" przez meneli, że bez urazy bezpański pies bałby się ją dotknąć weś że się chłopie ogarnij i daj już spokój nic nie zrobisz shit happens
Chyba twoja stara pojechała do burdelu i taka miarą mierzysz innych ! Ta dziewczyna zaginęła cieciu głupi !
Zaginęła, ale to nie znaczy , że nie ma Jej w jakimś w burdelu , prawda? Może tam ją uprowadzono.... Tak czy siak wpólczuję Jej bliskim.
P.S. Tutaj już chyba wszyscy o Niej wiedzą ....
no dokladnie mnie tez to juz wpienia bo do kazdego tematu na formum to wkleja.... a moze juz jej sie znudzil i wyjwchala

c.d. ja znam przypadek - kiedy facet dowiedział się po 2 czy 3 latach, że jest ojcem. A nie wiedział tylko dlatego, bo jak to zwykle bywa - wielce zawsze bronione kobiety - NIE POWIEDZIAŁA MU. Drogi się ich rozeszły w trybie niewiedzy. By było ciekawiej, po ok 2-3 latach się okazało, że dowiedział się od znajomych, że była ma dziecko, i kiedy się urodzilo. POliczył daty i się zgadzało. Próbował nawiązać kontakt ale NIC Z TEGO. Po jakimś czasie ta sama kobieta się o ile mi wiadomo odezwała, mówiąc że to jego dziecko i czy nie chce poznać. Facet oczywiście w skowronkach, tylko co z tego skoro ostatecznie się okazało, że pomimo zgodności dat - dziecko nie było jego...

Przestańcie generalizować, że facet to fi*t. Niektóre Panie mają równie interesujące podejście. Nieodpowiedzialne. Jeśli widzisz że coś się pierdzieli w związku, to się z delikwentem nie sypia, a jak się mimo to sypia - to później są takie efekty lub efekty jak w powyższym opisie z mojego posta. Pozdr serdeczenie!

Dlaczego jeszcze nie wniosłaś sprawy o pozbawienie praw ojcowskich lub ich ograniczenie? Po co dajesz dziecku "dwóch ojców"? Jeśli jest nim twój obecny partner to niech dzieciak rośnie w przekonaniu że to jego tatuś :) Nieodpowiedzialnego gówniarza potraktuj tak jak on potraktował ciebie....Ja bym tak zrobiła.

Napisał(a): Gość -

gość Dlaczego jeszcze nie wniosłaś sprawy o pozbawienie praw ojcowskich lub ich ograniczenie? Po co dajesz dziecku "dwóch ojców"? Jeśli jest nim twój obecny partner to niech dzieciak rośnie w przekonaniu że to jego tatuś :) Nieodpowiedzialnego gówniarza potraktuj tak jak on potraktował ciebie....Ja bym tak zrobiła.
dlaczego ma pozbawiać praw kogoś, kto ich nie ma? przecież wyraźnie napisała, że w metryce dziecka jest wpis "ojciec nieznany", chociaż trochę mnie to dziwi, bo ja również byłam w podobnej sytuacji, ale w akcie urodzenia mojej córki jest podane imię jej biologicznego ojca i moje nazwisko, no ale może teraz jest inaczej. Moja córka ma obecnie 25 lat i do dzisiaj błogosławię decyzję jaką kiedyś podjęłam żeby nie pozwolić mojemu byłemu partnerowi na jej uznanie, chociaż byłam wtedy sama, w bardzo trudnej sytuacji materialnej ale uznałam, że wolę sama borykać się z wychowaniem dziecka niż liczyć na zmienne humory jej tatusia (z nazwy), teraz on całkowicie się stoczył i najprawdopodobniej moje dziecko musiałoby płacić alimenty na degenerata. Musisz pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy, jeżeli zostanie uznany za ojca Twojego dziecka, będzie miał prawo decydować o jego wychowaniu, może Cię szarpać po sądach, że nie zgadza się z Twoimi metodami wychowawczymi, wyborem szkoły, itp. również z czystej złośliwości może nie wyrazić zgody na Twój ewentualny wyjazd z dzieckiem za granicę. W tym wypadku jest więcej minusów niż plusów, bo gdyby nawet Cię zostawił, ale od urodzenia interesował się maluchem, to wtedy bym mocno się zastanowiła, ale jeżeli on po kilku latach, gdy Ty ułożyłaś sobie życie z nowym partnerem, próbuje namieszać w Twoim życiu to lepiej pogoń dziada i możesz go postraszyć, że złożysz doniesienie na policję, że Cię nęka. Tylko pamiętaj w takim wypadku nie ukrywaj prawdy przed dzieckiem, im jest mniejsze tym lepiej to przyjmie i najlepiej gdybyś wcześniej poradziła się psychologa w jakiej formie to zrobić, bo on może kiedyś sam uświadomić Twoje dziecko i na pewno nie będzie się wtedy przejmował jakim wstrząsem to dla niego będzie. Życzę Wam szczęścia i mądrych decyzji.

Napisał(a): jajecznica -

kejtibi Jak w temacie. I co mam teraz zrobić, kiedy nasz syn ma 4 lata i jest wychowywany przez mojego nowego partnera. On traktuje go jak syna, on jego jak ojca.
Mam mu rozwalać życie teraz, bo jego biologiczny ojciec sobie o nim przypomniał?! Nie wiem co mam robić, on mi grozi, że wystąpi do sądu o ustalenie ojcostwa. dziecko ma w dokumentach ojciec nieznany. czy organizować teraz adopcję przez mojego mężczyznę, ale to chyba byśmy musieli być małżeństwem prawda? proszę o pomoc
dziecko ma twoje nazwisko bo w papierach ojciec nieznany-ja bym goscia olala poniewaz mozesz zaprzeczyc ze on jest ojcem a na testy dna jako prawowity opiekun nie wyrazic zgody -ale nie oklamuj dziecka niech wie ze obecny partner to nie tatus,bedzie starsze samo podejmie decyzje czy chce poznac biologicznego,gdyby sie tak stalo ze pomimo to biologiczny namaci w sadzie obarcz go splata pieiazkow ktore na dziecko dostajesz od panstwa bo inaczej ty bedziesz musiala to oddac chyba ze sie o takowe nie staralas-poczekaj cierpliwie na jego ruch i wtedy reaguj bo jesli sama zaczniesz dzialac poruszysz machine ktora ciezko bedzie zatrzymac a to chyba ostatnia rzecz ktora bys chciala

Powiem szczerze, że pomijając kwestie merytoryczne wypowiedzi, zawsze ale to zawsze paraliżuje mnie kiedy czytam wypowiedzi typu "pogoń degenerata", bo się stoczył, czy coś. Naprawdę to przeraża. Kiedyś ten człowiek był Ci bliski, więc nie rozumiem dlaczego takim jadem sączysz. Ktoś kiedyś powiedział, że dla zdrowia psychicznego, dobrze jest takie relacje uporządkować. Oczywiście, nie sugeruję Ci ewentualnych zaburzeń. Po prostu przeraża mnie T\woja wypowiedz jako czytelnika i zastanawia jednocześnie, kim jesteśmy my mężczyźni nieświadomii, oblicza klęski związku którego rozpad nastąpi za lat kilka/naście, w oczach kobiet takich jak Ty? Przerażasz..szczerze przeraża mnie Twój cynizm. Skąd wiesz, że alkoholizm Twojego jak to nazywasz "partnera" .. kiedyś to chyba inaczej się nazywało Pana, nie miał swojego udziału w Twoim podejściu? Ja osobiście nie odtrącam ludzi, nawet jeśli mam żal. Po prostu potrafię to sobie wyjaśnić racjonalnie, bez demonizowania.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ojciec dziecka zostawil mnie w ciazy
  • zostawił mnie gdy byłam w ciąży
  • zostawil mnie kiedy bylam w ciazy teraz chce wrocic
  • zostawił mnie w ciązy a chce praw rodzicielskich
Do góry strony: Zostawił mnie kiedy byłam w ciąży a teraz chce być ojcem