256
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi130
  • Ocen na +0
256 ppt ?

zostawił mnie przed ślubem (131)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: zostawił mnie przed ślubem

Napisał(a): gość -

Uporanie się z emocjami zajmie Ci pewnie jakiś czas. Wiem to z własnego doświadczenia. To co mnie spotkało było gorsze . Nie dociekaj przyczyn. Otrząśnij się i nigdy więcej nie spojrzyj w jego stronę. Wydatki i sprawy związane z weselem załatw przez kogoś z rodziny albo najlepiej przez adwokata. Musi ponieść jakieś konsekwencje swojej decyzji oraz partycypować w kosztach bałaganu , którego jest sprawcą. Nie pytaj go dlaczego. Pomyśl , że uniknęłaś życia z tchórzem. Każdy ma prawo odejść. Pytanie tylko w jaki sposób to robimy. Pozdrawiam. Trzymaj się dziewczyno.
INTERIA.PL

Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość?

Pan Bóg objawia nam, że seksualne współżycie ma być „językiem miłości”, który wyraża bezinteresowne, całkowite, płodne i na zawsze oddanie siebie osobie współmałżonka. Ten „język miłości” we współżyciu seksualnym powinien równocześnie przekazywać miłość samego Boga. Może to się dokonywać w całej prawdzie tylko w sakramentalnym związku małżeńskim.

Miłość to coś nieskończenie większego i głębszego aniżeli moc uczuć i namiętności związanych z pociągiem seksualnym. Miłość jest decyzją dobrowolnego poświęcenia się siebie dla najwyższego dobra ukochanej osoby, z gotowością złożenia daru z siebie dla niej – daru całkowitego, wyłącznego i płodnego. Tylko w sakramencie małżeństwa akt seksualny będzie przekazywał miłość Boga, będzie znakiem sakramentalnym obecności Chrystusa, momentem stawania się „jednym ciałem” we wzajemnej miłości małżonków. Współżycie seksualne jest specyficznym rodzajem „mowy”, która powinna zawsze przekazywać prawdę. Jeżeli kobieta i mężczyzna współżyją poza sakramentem małżeństwa, wtedy przekazują sobie kłamstwo i duchową śmierć, gdyż łamią Boże przykazanie „nie cudzołóż”. Poprzez współżycie seksualne mówią, że należą do siebie całkowicie, wyłącznie i na zawsze, ale ta ich „mowa” ciała jest wzajemnym okłamywaniem się, gdyż nie złożyli sobie przysięgi małżeńskiej, która gwarantuje, że jest to dar całkowity i na zawsze. Sakrament małżeństwa jest bezwzględnie konieczny do tego, aby współżycie seksualne mogło wyrażać prawdę o miłości i było źródłem wzajemnego uświęcenia. W chwili wypowiadania przysięgi małżeńskiej, dzięki mocy Ducha Świętego, następuje całkowita przemiana kobiety i mężczyzny. W tym momencie stają się dla siebie żoną i mężem. Mocą samego Boga zostają zjednoczeni tak mocną sakramentalną małżeńską więzią, że rozerwać może ją tylko śmierć jednego z nich.

Jeżeli chłopak i dziewczyna są pełnoletni i dojrzali, kochają się wzajemnie i pragną wyrażać swoją miłość poprzez współżycie seksualne, to jest to znak, że mają zostać małżeństwem. Wtedy do czasu złożenia przysięgi małżeńskiej rezygnują ze współżycia seksualnego, aby nie niszczyć tego ogromnego skarbu, jakim jest ich wzajemna miłość. Tylko Pan Jezus w sakramencie małżeństwa daje prawo do wyrażania wzajemnej miłości poprzez „mowę” ciała we współżyciu seksualnym. Jeżeli chłopak i dziewczyna współżyją przed ślubem, to znaczy, że nie rozumieją znaczenia seksu i małżeństwa. Wyrządzają sobie straszną krzywdę, zadając śmierć miłości.

Reklama

Napisał(a): Gość -

gość Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość?

Pan Bóg objawia nam, że seksualne współżycie ma być „językiem miłości”, który wyraża bezinteresowne, całkowite, płodne i na zawsze oddanie siebie osobie współmałżonka. Ten „język miłości” we współżyciu seksualnym powinien równocześnie przekazywać miłość samego Boga. Może to się dokonywać w całej prawdzie tylko w sakramentalnym związku małżeńskim.

Miłość to coś nieskończenie większego i głębszego aniżeli moc uczuć i namiętności związanych z pociągiem seksualnym. Miłość jest decyzją dobrowolnego poświęcenia się siebie dla najwyższego dobra ukochanej osoby, z gotowością złożenia daru z siebie dla niej – daru całkowitego, wyłącznego i płodnego. Tylko w sakramencie małżeństwa akt seksualny będzie przekazywał miłość Boga, będzie znakiem sakramentalnym obecności Chrystusa, momentem stawania się „jednym ciałem” we wzajemnej miłości małżonków. Współżycie seksualne jest specyficznym rodzajem „mowy”, która powinna zawsze przekazywać prawdę. Jeżeli kobieta i mężczyzna współżyją poza sakramentem małżeństwa, wtedy przekazują sobie kłamstwo i duchową śmierć, gdyż łamią Boże przykazanie „nie cudzołóż”. Poprzez współżycie seksualne mówią, że należą do siebie całkowicie, wyłącznie i na zawsze, ale ta ich „mowa” ciała jest wzajemnym okłamywaniem się, gdyż nie złożyli sobie przysięgi małżeńskiej, która gwarantuje, że jest to dar całkowity i na zawsze. Sakrament małżeństwa jest bezwzględnie konieczny do tego, aby współżycie seksualne mogło wyrażać prawdę o miłości i było źródłem wzajemnego uświęcenia. W chwili wypowiadania przysięgi małżeńskiej, dzięki mocy Ducha Świętego, następuje całkowita przemiana kobiety i mężczyzny. W tym momencie stają się dla siebie żoną i mężem. Mocą samego Boga zostają zjednoczeni tak mocną sakramentalną małżeńską więzią, że rozerwać może ją tylko śmierć jednego z nich.

Jeżeli chłopak i dziewczyna są pełnoletni i dojrzali, kochają się wzajemnie i pragną wyrażać swoją miłość poprzez współżycie seksualne, to jest to znak, że mają zostać małżeństwem. Wtedy do czasu złożenia przysięgi małżeńskiej rezygnują ze współżycia seksualnego, aby nie niszczyć tego ogromnego skarbu, jakim jest ich wzajemna miłość. Tylko Pan Jezus w sakramencie małżeństwa daje prawo do wyrażania wzajemnej miłości poprzez „mowę” ciała we współżyciu seksualnym. Jeżeli chłopak i dziewczyna współżyją przed ślubem, to znaczy, że nie rozumieją znaczenia seksu i małżeństwa. Wyrządzają sobie straszną krzywdę, zadając śmierć miłości.
Twoje wywody mocno spóźnione są.Dziewczyna została sama, przeszłości nie da się zmienić.Potrzebuje wsparcia, a nie kazania.

renee
gość Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość?

Twoje wywody mocno spóźnione są.Dziewczyna została sama, przeszłości nie da się zmienić.Potrzebuje wsparcia, a nie kazania.
Niech to będzie przestrogą dla innych...jak też i dla nas samych...

Reklama

gówniarz, szczeniak, prostak, wiem iż będzie to trudne będzie bolało,ale nie zabiegaj o nie go ,nie dzwoń nie pisz, bo on i tak będzie Cie miał nie tylko gdzieś,ale więdząc że Tobie na nim zależy będzie Cie traktował jak rezerwową jak mu z inną nie wyjdzie ,więc będzie przychodził do Ciebie jak skulony pies ,będzie przepraszał,i różne brednie wymyślał,Ty będziesz go przygarniać,a on dalej będzie się Tobą bawił i Twoimi uczuciami,takiemu facetowi szansy się już nie daje,może od dawna miał inna lub zdradzał Cie na lewo i prawo a ty o tym nie wiedziałaś,no i stwierdził że po co ma się wiązać z jedną kobieta jak może mieć wiele, olej gościa ,,,,

Aniu trudno mi doradzać ,bo nigdy się w takiej sytuacji nie znalazłam,ale moja córka też zerwała zaręczyny i my jako rodzice bardzo to przeżyliśmy!! Zaakceptowaliśmy już tego chłopaka i przyjęliśmy jak syna!! Był ból i rozpacz z Jego strony,ale znalazł sobie inną ,która myślę pasuje lepiej do Niego niż nasza córka i będzie się niedługo żenił. On zaufał !! więc Ty też zaufasz ale szanuj siebie i nie zwlekaj z ślubem, bo długie chodzenie nie służy wcale związkowi!!! ŻYCZĘ CI ANIU ABYŚ SPOTKAŁA JESZCZE TĘ PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ!!

Reklama

[cytat kogo=gość]Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość?

Pan Bóg objawia nam, że seksualne współżycie ma być „językiem miłości”...

...popierd*oliło Cię już całkiem? Bóg to ten, któremu ciągle mało kasy, którego czarne sługusy gwałcą dzieci, którego matka urodziła in vitro (bez naturalnego zapłodnienia) i który zabija ludzi w imię miłości? Bóg to ten, który wygonił ludzi dlatego, że nie chcieli być ślepymi niewolnikami tylko chcieli wiedzieć i rozumieć?

W biblii bóg zabił setki tysięcy ludzi. Diabeł nikogo. Dlaczego?
A skoro kazirodztwo to grzech to z kim uprawiały seks dzieci Adama i Ewy?

Te bajeczki były dobre w dawnych czasach. Dziś możesz je sobie opowiadać moherom.

Nie chciałbym abyś o tym cały czas teraz myślała ale pół biedy jeśli zostawił Cię dla innej bo to oznaczałoby, że robiłaś co mogłaś ale poległaś z lepszą konkurentką.
Zdarza się ale można to jakoś przeżyć.

Gorzej natomiast jeśli zostawił Cię ot tak po prostu bo to oznacza, że miernota z Ciebie i menda, a on był do tej pory z Tobą bo nie miał lepszych planów na przyszłość i aby mieć gdzie zakisić ogóra. Teraz jednak przyparty do muru ślubem postanowił nie marnować sobie z Tobą życia.
W takim wypadku nieświadoma część Twojego umysłu doskonale teraz właśnie czuje, że pozostał Ci już tylko sznur bo nic po Tobie na tym świecie.

Przestań pieprzyć. BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i nie wszyscy wiedzą o Twoim wywodzie. Pan wybacza i kocha człowieka w nieskończenie. Jeżeli ktoś popełnia błąd to według tego co piszesz człowiek byłby skazany na potępienie, a to jest już bzdura. Czy wiesz ile jest rozwodów tych co przed ślubem nigdy jeszcze nie współżyli. jak przedstawisz analizę to się odezwij.
gość Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość? Co nie oznacza, że popieram życie beż ślubu. Tu się stało i trzeba JEJ pomóc. Kochanie PAN BÓG CI POMOŻE. Proś o to Pana Jezusa i Ducha świetego , a zapomnisz o nim szybko.

Nie myl Pana BOGA Z szatanem, który też chciałby być bogiem, ale jest zwykłym dupkiem, bo mieć tyle co miał i odszedł od Pana i kusi ludzi.
gość][cytat kogo=gość Dlaczego współżycie seksualne poza małżeństwem niszczy miłość?

Pan Bóg objawia nam, że seksualne współżycie ma być „językiem miłości”...

...popierd*oliło Cię już całkiem? Bóg to ten, któremu ciągle mało kasy, którego czarne sługusy gwałcą dzieci, którego matka urodziła in vitro (bez naturalnego zapłodnienia) i który zabija ludzi w imię miłości? Bóg to ten, który wygonił ludzi dlatego, że nie chcieli być ślepymi niewolnikami tylko chcieli wiedzieć i rozumieć?

W biblii bóg zabił setki tysięcy ludzi. Diabeł nikogo. Dlaczego?
A skoro kazirodztwo to grzech to z kim uprawiały seks dzieci Adama i Ewy?

Te bajeczki były dobre w dawnych czasach. Dziś możesz je sobie opowiadać moherom.

Napisał(a): Gość -

gość Nie chciałbym abyś o tym cały czas teraz myślała ale pół biedy jeśli zostawił Cię dla innej bo to oznaczałoby, że robiłaś co mogłaś ale poległaś z lepszą konkurentką.
Zdarza się ale można to jakoś przeżyć.

Gorzej natomiast jeśli zostawił Cię ot tak po prostu bo to oznacza, że miernota z Ciebie i menda, a on był do tej pory z Tobą bo nie miał lepszych planów na przyszłość i aby mieć gdzie zakisić ogóra. Teraz jednak przyparty do muru ślubem postanowił nie marnować sobie z Tobą życia.
W takim wypadku nieświadoma część Twojego umysłu doskonale teraz właśnie czuje, że pozostał Ci już tylko sznur bo nic po Tobie na tym świecie.
Ty jesteś normalny?Na 100% NIE!!!!Ze tez takie potwory komputer maja i dostęp do internetu!!!!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • hiv zostawil mnie
  • rzucil mnie parę dni przed ślubem
  • Zostawilam wszystko forum
  • zostawił mnie przed ślubem
Do góry strony: zostawił mnie przed ślubem