17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń223
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +4
17 ppt ?

Związek z osobą chorą na schizofrenie (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Związek z osobą chorą na schizofrenie

Napisał(a): Gość -

Ja takiej pary nie znam jedynie co oglądając klan i związek pomiędzy Olą ,a Norbertem chorym na tą paskudną chorobę nie przetrwał .Fakt każdy ma prawo do miłości ,ale głęboko bym się zastanowiła nad takim związkiem zrezygnowałabym z niego.Trzeba mieć dużo cierpliwości i poświęcenia.

Reklama

Mirasella Ja takiej pary nie znam jedynie co oglądając klan i związek pomiędzy Olą ,a Norbertem chorym na tą paskudną chorobę nie przetrwał .Fakt każdy ma prawo do miłości ,ale głęboko bym się zastanowiła nad takim związkiem zrezygnowałabym z niego.Trzeba mieć dużo cierpliwości i poświęcenia.
Faktycznie był tam taki wątek, ale tylko czasem oglądam Klan. Ciekawe czy są takie związki, które dały radę

Odetta111
Mirasella Ja takiej pary nie znam jedynie co oglądając klan i związek pomiędzy Olą ,a Norbertem chorym na tą paskudną chorobę nie przetrwał .Fakt każdy ma prawo do miłości ,ale głęboko bym się zastanowiła nad takim związkiem zrezygnowałabym z niego.Trzeba mieć dużo cierpliwości i poświęcenia.
Faktycznie był tam taki wątek, ale tylko czasem oglądam Klan. Ciekawe czy są takie związki, które dały radę
Tego nie wiem ,ale wiem jedno jest to na pewno trudny związek wymagający dużo cierpliwości i poświęceń .Warto poczytać w internecie coś na ten temat.Pozdrawiam.

Reklama

Reklama

Osobiście radziłabym aby udać się do doświadczonego psychiatry z pełnym opisem choroby i leczenia. Są różne stadia nasilenia choroby ,jak i normalnego funkcjonowania.
Lepiej poradzić się aniżeli później narzekać na swój los.Życie codzienne to nie bajka ale codzienne troski i radości. Zastanów się i idź po poradę. Powodzenia.

Napisał(a): gość -

Przecież nie można być z kimś chorym na schizofrenię.A ślub w ogóle jest niemożliwy!!Czy nie ma ten ktoś innego kogoś do kochania?To chyba jakiś żart!!! Ludzie cierpiący na tę okropną chorobę zazwyczaj nigdy nie wyzdrowieją i często muszą być pod opieką całodobowo i to pod nadzorem lekarzy psychiatrów.Po co takie tematy?

znam i nie z jakiegoś lichego tasiemcowego serialu ...
w jednym przypadku związek jest i trwa choć dla osoby zdrowej jest katorgą, mimo że wiedziała na co się decyduje, ale osoba chora często przechodzi terapię i nie jest w jakimś tragicznym stanie umysłowym, a wartości które wyznaje trzymają rodzinę więc funkcjonują.
w drugim i kolejnych przypadkach zaburzenia psychiczne wyszły po czasie i zdemolowały wszystko.

gość znam i nie z jakiegoś lichego tasiemcowego serialu ...
w jednym przypadku związek jest i trwa choć dla osoby zdrowej jest katorgą, mimo że wiedziała na co się decyduje, ale osoba chora często przechodzi terapię i nie jest w jakimś tragicznym stanie umysłowym, a wartości które wyznaje trzymają rodzinę więc funkcjonują.
w drugim i kolejnych przypadkach zaburzenia psychiczne wyszły po czasie i zdemolowały wszystko.
Ale też pomyślcie może o tych ludziach. To nie jest ich wina, że zachorowali. Mają być nieszczęśliwi do końca życia, tylko dlatego, że nikt z nimi nie chce być, bo są chorzy? Myślę, że to może tylko poglębić ta chorobę... Jeżeli osoba zdrowa świadomie decyduje się na taki związek, a druga osoba jest w stanie zagwarantować, że będzie brała leki, to czemu nie? Jeżeli ludzie mają dobrze dobrane leki i je biorą, to nawet nie da się po nich poznać, że są chorzy.

Napisał(a): wiosna2 -

Toska89
Ale też pomyślcie może o tych ludziach. To nie jest ich wina, że zachorowali. Mają być nieszczęśliwi do końca życia, tylko dlatego, że nikt z nimi nie chce być, bo są chorzy? Myślę, że to może tylko poglębić ta chorobę... Jeżeli osoba zdrowa świadomie decyduje się na taki związek, a druga osoba jest w stanie zagwarantować, że będzie brała leki, to czemu nie? Jeżeli ludzie mają dobrze dobrane leki i je biorą, to nawet nie da się po nich poznać, że są chorzy.
Mądrze napisane tylko pomyśl jeśli to ma być rodzina to naprawde ...cięzka sytuacja i droga przez mękę dla osoby zdrowej jeśli na świat przyjdą dzieci i pogodzenie wszystkich obowiązków plus choroba ..wybacz ..droga przez mękę:)

wiosna2
Toska89
Mądrze napisane tylko pomyśl jeśli to ma być rodzina to naprawde ...cięzka sytuacja i droga przez mękę dla osoby zdrowej jeśli na świat przyjdą dzieci i pogodzenie wszystkich obowiązków plus choroba ..wybacz ..droga przez mękę:)
Bardzo ciężka sprawa. Ale jeżeli, ktoś jest gotowy na takie poświęcenie, to nie można im tego zabronić

Tak,tak, słuchaj ich. Jak ktoś jest zdolny do związku,to nie jest chory.Może rodzice są pedofilami,bo pedofile potrafią załatwić dziecko,bo uważają je za swojego partnera/partnerkę i nie chcą mu dać z kimś żyć w związku,ani w ogóle dać mu się wyprowadzić,a urzędasy to będąc przekupne to jeszcze za opóznione uznają albo był kochankiem mężatki i zazdrosny mąż go tak załatwił żeby się odczepił,bo moja znajoma stała się taką ofiarą zazdrosnej żony która ją wręcz prześladowała,bo winna temu że mąż w domu zakochany chodzi w niej,a gdy lekarze są przekupni to tak się dzisiaj załatwia kogoś jak się chce,ot co!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Związek z osobą chorą na schizofrenie