Zwolnienia lekarskie są nadużywane. Kto, kiedy i jak naciągał pracodawców w 2016 roku (293)

Zwolnienia lekarskie są nadużywane. Kto, kiedy i jak naciągał pracodawców w 2016 roku

Temat dotyczy artykułu: Zwolnienia lekarskie są nadużywane. Kto, kiedy i jak naciągał pracodawców w 2016 roku

Pracownicy w większych firmach częściej korzystają ze zwolnień lekarskich, w mniejszych podmiotach poziom absencji chorobowych jest zaś niższy. Co ciekawe, w dużych aglomeracjach miejskich zatrudnieni przebywają na chorobowym krócej niż w mniejszych miejscowościach.

Komentarze (293)

Dodaj komentarz

Napisał(a): PropogandaPRL -

A gdzie artykuł jak pracodawcy nagiągają setki tysięcy Polaków zmuszając ich do pracy na umowie o dzieło, żeby było taniej????
Odpowiedź (0)

Napisał(a): pracodawca -

obserwuję jedną pracownicę ,a mam ich 12 ona zwasze ma L4 po dniu świątecznym i to tak już od kilku lat!!! co wy na to?
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): Hsjssh -

Każdy tak robi. Ja zarabiając w 8h 2700 zł musze jakoś dorobić wiec po pracy idę do 2 pracy. Po 2 miesiącach jestem tak zmęczony ze idę odpocząć na l4 na 2 tygodnie i robie tylko na lewo.
Robi tak co 2 pracownik który ciągnie 2 etety.
Dajcie mi zarobić 5000zl w 8 godzin to nie będę. Musiał chorowac
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): karim -

Bo składkę chorobową powinien opłacać pracownik, i nie do ZUS tylko do fim ubezpieczeniowych... Na zasadach ryzyka ubezpieczeniowego. Dużo chorujesz - dużo płacisz... Palisz dużo płacisz... itd. Obecny system robi z pracodawcy niańkę dla dorosłych... Oczywiście wszelkiego rodzaju oszuści chorobowi powdują obniżenie płac dla innych pracowników, ale o tym jest niepolitycznie mówić...
Odpowiedzi (5)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): johan btm -

Znam gościa, który prowadzi sklep (działalność gospodarcza) i żeby nie płacić ZUSu co miesiąc chodzi na L-4. A powiem, że wredny typ z niego.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Anka -

Przez całą ciążę nie byłam ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Teraz kobiety potrafią pójśc na zwolnienie już w pierwszym miesiącu ciąży. Czy jesteśmy bardziej chorowite czy bardziej cwane?
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ZUS -

...patologia wśród kobiet w ciąży...mam 5 kolerzanek z których każda była lub jest w ciąży i akurat widzę różnice w zachowaniach....3 z nich od razu po badaniach lekarskich poprosiły o zwolnienie a raczej z tego co wiem ten lekarz od razu wydaje takowe nawet bez zbędnego proszenia ..mimio zwolnienia kobiety normalnie funkcjonoway tak jakby nic im nie było oprócz tego że nie chodziły do pracy ponieważ twierdziły że nie mają na to ochoty....z koleji 2 chodziły normalnie do pracy i jedna 3 miesiące przed porodem a druga 1.5miesiąca poszły na zwolnienie....pytanie czemu ktoś bez powodu daje jednym zwolnienie mimo że nie ma ku temu żadnego powodu ponieważ te same koolerzaniki jeździły na wszelkiego rodzaju imprezy i normalnie funkcjonowały.....a jak ktoś jest chory to go przyjdą z ZUSu i skontrolują....CZEMU TEN KRAJ jest taki porąbany ??? czy to jest kraj frajerów ....? pewnie tak.. Byłam w ciąży i pracowałam ....miesiąc przed rozwiązaniem poszłam na zwolnienie....i nie jestem pracocholiczką.......
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Sowizdrzal -

Po 25 Latach bezczelnego okradania ktoś zauważył ze pracownicy dostarczają lewe zwolnienia. Brawo za spostrzegawczość pani Redaktor :D
Odpowiedź (0)

Napisał(a): pracodawca -

co byście zrobili na moim miejscu ,jedna pracownica na 12 choruje w roku więcej jak pozostałe 11 ???
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz