89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi47
  • Ocen na +0
89 ppt ?

Zwolnili mnie bo byłam za gruba? (48)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zwolnili mnie bo byłam za gruba?

Napisał(a): Gość -

Chciałabym żebyście ocenili tą sytuację. Od zdarzenia minął tydzień, więc już się uspokoiłam trochę i zdecydowałam się napisać.
Otóż: Pracowałam w administracji od 6 miesięcy. Już na rozmowie kwalifikacyjnej widziałam, że chuda, dobrze ubrana pani która mnie rekrutowała patrzyła na mnie z obrzydzeniem, ale nie chciałam popadać w paranoję.
Pracę dostałam bo naprawdę mam dobre kwalifikacje i jakieś tam doświadczenie.
Problem zaczął się już pierwszego dnia pamiętam i jak się później okazało trwał przez następne pół roku. Współpracownice - a miałam ich jeszcze 3 w pokoju w którym siedziałam i 4 w przyległym do naszego, ale przejściowym. Chamskie komentarze co do mojej tuszy i tego jak się ubieram, zachwycanie się rozmiarem XS, komentowaniem, że Britney jest za gruba (a gdzie mi do niej) itp. Patrzenie z obrzydzeniem kiedy jem i polecanie mi "cudownych diet". Generalnie nie zwracałam na to wszystko aż takiej uwagi, bo naprawdę trochę już żyje na tym świecie i jestem przyzwyczajona do reakcji na grubsze osoby.

Mam 27 lat i przy wzroście 165 ważę 89 kg.

Po trzech miesiącach pracy wskoczyłam na inne stanowisko, gdzie jednak był jakiś kontakt z ludźmi. I wtedy się zaczęło. Ciągłe komentarze, że nie tak wyglądam, że powinnam bardziej elegancko, że może dobrze by było żebym o siebie zadbałą itp. Przypuszczam, że to było z zazdrości, bo szczylówa przyszła i wygryzła. A ja naprawdę ciężko pracowałam kiedy one wychodziły na kawki i papieroski. Nieraz po godzinach kiedy one miały super ważne spotkania. Szef to docenił dając mi szybko nowej stanowisko ale równie szybko mnie... zwolnił.Bo jedna z "koleżanek" podstawiła mi świnię najogólniej rzecz mówiąc.

Dlaczego ludzie nie akceptują grubych osób i chcą je na siłę zmieniać? Dlaczego to jest uważane za jakieś odstępstwo od normy? Naprawdę wszyscy muszą być szczupli? Gruby człowiek to zły pracownik?
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Zwolnili mnie bo byłam za gruba?

Napisał(a): gość -

Nie wiem co doradzić, ale musisz iśc do lekarza, bo taka otyłość jest niebezpieczna (cukrzyca, bezdech, zawał, duszności), 32,72 takie masz BMI i to zblizasz sie do stanu hiper otyłości, która ile dobrze pamiętam zaczyna się od 40. Dla własnego zdrowia skonsultuj się z lekarzem.

Co do pracy, jeśli tak było jak opisujesz to koleżanki nie powinny sie tak zachowywać. A nie wiadomo czy przez to zostałas zwolniona czy przez to, że nie tego oczekiwał od ciebie przełożony. Teraz nikt nie dostaje zatrudnienia na stałe, a gdyby faktycznie chodziło tylko o twoją wagę to by cię nie zatrudnili, pomyśl. Powodzenia w zmianie stanu życia, zrób to dla siebie, dla zdrowia.

Napisał(a): alika66 -

Nie rozumiem takich czasow a przede wszystkim ludzi :(
Ale mysle ze Twoja waga nie ma tu nic do rzeczy.
Pewnie mieli kogos znajomego, pociotka na Twoje miejsce, bo tak teraz jest :((
,,Szerokie plecy" , to własnie się liczy.
Szczescia życzę i powodzenia i najwazniejsze uwierz w SIEBIE :)))

gość Nie wiem co doradzić, ale musisz iśc do lekarza, bo taka otyłość jest niebezpieczna (cukrzyca, bezdech, zawał, duszności), 32,72 takie masz BMI i to zblizasz sie do stanu hiper otyłości, która ile dobrze pamiętam zaczyna się od 40. Dla własnego zdrowia skonsultuj się z lekarzem.

Co do pracy, jeśli tak było jak opisujesz to koleżanki nie powinny sie tak zachowywać. A nie wiadomo czy przez to zostałas zwolniona czy przez to, że nie tego oczekiwał od ciebie przełożony. Teraz nikt nie dostaje zatrudnienia na stałe, a gdyby faktycznie chodziło tylko o twoją wagę to by cię nie zatrudnili, pomyśl. Powodzenia w zmianie stanu życia, zrób to dla siebie, dla zdrowia.
dałaś jej babo chorą poradę jka hiper otyłość ,to tak jak doradza anoreksja.

Ja zapytam inaczej? Dlaczego o siebie nie dbasz? Pasuje Ci ta otyłość??? No bo w Twoim przypadku to otyłość, już nie nadwaga. Dawno się nie ważyłam, bo dla mnie proporcje sie liczą, nie tyle waga, ale swego czasu przy wzroście 168 cm waży,łam 65-69 kg. Szału nie ma, ale nic mi nie wisiało i pilnuję by nadal tak było (i jest dzięki moim staraniom - nie objadanie się, ćwiczenia, masaże, kremy wyszczuplające i ujędrniające, no niestety jak się chce wyglądać, to trzeba się postarać, samo się nie zrobi). Więc może zamiast się użalać nad sobą jaka to Ty biedna jesteś i nieszczęśliwa, zacznij dbać o siebie - zapisz się na jakieś ćwiczenia w grupie jeśli nie masz silnej woli by samej ćwiczyć w domu, mniej jedz, więcej się ruszaj. No i kremy, bo przy tej nadwadze to masz pewnie piękny cellulit, który należałoby zlikwidować. Powodzenia.

ależ porady...a czy ktoś się zastanowił dlaczego jest gruba? a może to z powodu choroby? a może geny? a może coś innego...ale nie, najlepeij od razu ze wspaniałymi radami lecieć .Odchudź się! no pewnie , najłatwiej tak napisać...podpisz się tylko jeden z drudim- WUJEK DOBRA RADA....Dziewczyno, praca i umięjętności to jedno, jeśli masz wykształcenie i doświadczenie to będzie druga praca.A o sylwetce należy też pomyśleć, rozważyć przyczyny i jeśli jest to realne to zacząć walkę o kilogramy.Przede wszystkim nie rozpatruj tego co było. było i już ,nie zmienisz tego, trzeba iść do przodu,szukać nowej pracy,są jeszcze ludzie dla których liczy sie pracowitość ,wiedza i chęć do pracy a nie wygląd wieszaka. Też jestem otyła ..i nie z powodu jedzenia...wiem jak boli każda uwaga tych co wydają wyroki i osądzają bez głębszego poznania.życzę powodzenia i trzymam za ciebie kciuki.

gość ależ porady...a czy ktoś się zastanowił dlaczego jest gruba? a może to z powodu choroby? a może geny? a może coś innego...
Choruję od urodzenia na chorobę, której jednym z objawów jest zmniejszony metabolizm i miałabym pełne prawo być gruba - no co, w końcu jestem chora :P Ale robię wszystko, żeby tak nie było, choć do wymiarów modelki sporo mi brakuje, oj sporo. Niemniej, jak już wcześniej napisałam nic mi nie wisi, bo DBAM o siebie. Pozdrawiam

Napisał(a): Margareta125 -

Masz prawo byc zla. Nie ma watpliwosci, ze powinnas schudnac dla swojego zdrowia, ale to nie ma nic wspolnego z wykonywana przez Ciebie praca. Twoje panie z pracy to zwykle swinie. Z pomoca lekarza sprobuj przejsc na diete a co do tych kobiet......czas dla niech nie bedzie zawsze taki laskawy, przyjdzie i na nich kara - troche cierpliwosci. Powodzenia.

do gość.......To że dbasz o siebie i nic ci nie wisi to jest super, ale pomyśł o jednym , czasem człowiek dba o siebie, wypruwa żyły, a choroba i tak zwycieża.Nie mówię że to jest akurat ten przypadek,ale wkurza mnie sprowadzanie wszystkich do jednego mianownika -WIELKIE ŻARCIE.Najpierw poznajmy przyczynę a potem pogadajmy i ferujmy wyroki.Reasumująć, autorka tekstu powinna działać dwutorowo.raz to szukać nowej pracy.dwa- rozpatrzyć swój stan zdrowia i podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami.Jeśłi się choć trochę uda schudnąć wpłynie to i na samopoczucie a być może i na jej wizerunek.wracająć do przyczyny zwonienia....być może któryś z przedmówcó miał rację twierdząć że był ktoś z rodziny chętny na to stanowisko....w takiej sytuacji nadwaga nie byłaby przyczyną..a tylko pretekstem...bo przecież przy angażowaniu jej ślepi nie byli....
Pozdrawiam gość... ja jestem dopiero w połowie drogi do zwalczenia nadwagi....ale mam nadzieję napisać kiedyś że mi nie zwisa zbędny kilogram...:)

Kobito ogarnij się, albo zawsze będziesz miała pod górkę. Zrób coś dla samej siebie i zacznij o siebie dbać, bo praca pracą, ale zostaniesz starą panną i dobijesz do 200 kg w samotności. Drastyczne, ale prawdziwe. Pozdrawiam

Witam,myśle ze po prostu Cie nie polubily,ale mogłas zapytac wprost szefa dlaczego cie zwolnił?skoro sugerowano ci ze pownnas zadbac o siebie,czyli przypuszczam ze o ogólny wyglad,czyli takze o ubrania w których jestes w pracy,moze po prostu nie ubieralas sie dosc profesjonalnie do pracy z klientem?prawda taka ze zwracamy uwage na to jak kto wyglada,tak jest ,wolimy ladnych i ladnie ubranych ludzi.niestety takze uwazam ze powinnas zadbac o siebie o diete,cwiczenia a takze o wyczucie stylu,mozna sie wsciekac ze nie lubimy grubych ludzi,ale tego nie zmienicie.zadbaj o siebie dziewczyno,dla siebie,bo nie wierze ze nie chcesz byc szczupla i zgrabna i nie mowie tu o rozmiarze 34,mozna miec rozmiar 38 czy 40 i wygladac apetycznie.

Napisał(a): Gość -

Miałam w pracy koleżankę naprawdę otyłą a mimo to była bardzo lubiana, wszyscy liczyli się z jej zdaniem, była wspaniałą koleżanką i współpracownikiem a przede wszystkim dobrym człowiekiem, nigdy nikt jej nie dokuczał z powodu tuszy. Teraz zmieniała prace i jest urzędnikiem Państwowym. Myślę że to kwestia ludzi z którymi pracujesz - ich kultury i wrażliwości.

mam chorobę hashimoto, niedoczynność tarczycy i PCOS! i co? teraz mogę się zapuścić i nie dbać o siebie bo mogę zwalić winę za otyłość na choroby? kochani - dla chcącego nie ma nic trudnego.. nie mówię że mi łatwo i mam wymiary modelki, ale staram się nie dopuścić do tego, żeby mieć nadwagę. nie jestem już młoda ale zalezy mi na zdrowiu i chcę wygladać atrakcyjnie dla samej siebie i co tu mówić - miło usłyszeć komplement na temat swojego wyglądu... od zawsze katuję sie różnymi dietami itp ale z biegiem czasu stwierdzam że najlepsza dieta to MŻ (mniej żreć) i choć trochę ruchu... zatem nie ma co biadolić i zwalac winę na geny czy choroby tylko ograniczyć jedzenie, jeść zdrowo (czasem można zgrzeszyć) i ruszać się :)

gość mam chorobę hashimoto, niedoczynność tarczycy i PCOS! i co? teraz mogę się zapuścić i nie dbać o siebie bo mogę zwalić winę za otyłość na choroby? kochani - dla chcącego nie ma nic trudnego.. nie mówię że mi łatwo i mam wymiary modelki, ale staram się nie dopuścić do tego, żeby mieć nadwagę. nie jestem już młoda ale zalezy mi na zdrowiu i chcę wygladać atrakcyjnie dla samej siebie i co tu mówić - miło usłyszeć komplement na temat swojego wyglądu... od zawsze katuję sie różnymi dietami itp ale z biegiem czasu stwierdzam że najlepsza dieta to MŻ (mniej żreć) i choć trochę ruchu... zatem nie ma co biadolić i zwalac winę na geny czy choroby tylko ograniczyć jedzenie, jeść zdrowo (czasem można zgrzeszyć) i ruszać się :)

DOKŁADNIE!!! Kobieta atrakcyjna to kobieta proporcjonalna, wcale nie wieszak, ale i nie góra sadła. I na pewno nie robię tego, żeby "wyrwać faceta". Robię to przede wszystkim dla siebie, bo jak dobrze wyglądam, to i od razu lepiej się czuję - mam lepszy humor, częściej się uśmiecham itp.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zwolnili mnie bo byłam za gruba?