146
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi119
  • Ocen na +54
146 ppt ?

Życie wieczne, z ............ŁAGIEWNIK ! (120)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Życie wieczne, z ............ŁAGIEWNIK !

Napisał(a): 4um -

xyzt Teraz Ojcze Nasz po aramejsku - w języku Pana Jezusa

Na początku I tysiąclecia p.n.e. aramejski rozpowszechnił się na całym Bliskim Wschodzie a hebrajskiego używano przede wszystkim w liturgii. Jezus w Synagodze czytał Torę po hebrajsku i po hebrajsku prowadził tam rozważania z Żydami o prawie.
Współczesny stan badań nie daje pewności, czy Jezus i jego uczniowie używali na co dzień języka aramejskiego, czy hebrajskiego. Z całą pewnością nie znał polskiego.
INTERIA.PL

~Marduku
4um
xyzt Może jeszcze dodam dla Wszystkich zainteresowanych te informacje.

Między innymi dla ~4um.

Było 12 pokoleń Izraela.

Od dwunastu synów Jakuba wywodzi się dwanaście plemion Izraela.

Tradycyjny podział:

1.Ruben 2. Symeon 3. Lewo. 4. Juda. 5. Issachar. 6. Zebulon
7. Dan. 8. Naftali. 9. Gad. 10.Aszer.11. Józef. 12. Beniamin.

Plemię Lewiego stało się klasą kapłanów. Byli rozproszeni wśród innych plemion.

Po śmierci króla Salomona i rozpadzie państwa pokolenie Judy wraz z pokoleniem Beniamina utworzyły Królestwo JUDY, a pozostałe plemiona - Królestwo IZRAELA.

Obecnie, od czasów powrotu z tzw. Niewoli babilońskiej, plemiona należące do Królestwa Izraela uważane są za zaginione pokolenia Izraela.

Kim są zaginione plemiona???

Ci którzy teraz tam mieszkają to skromna część pokoleń.
10 pokoleń zaginęło.
Trochę mnie dziwi twoje zainteresowanie 12 pokoleniami Izraela (z epoki Późnego Brązu i Żelaza I (ok. 1200r. przed Chr.)) w Biblii Hebrajskiej zaledwie dwukrotne wspomnianymi.
Pierwszy raz: "12 plemion Izraela" (Wj 24, 4) a drugi raz: "Wszyscy ci to plemiona Izraela, dwanaście" (Rdz 49, 28). Gdyby istniały w rzeczywistości (historycznie), wyrażenie "12 pokoleń Izraela" jako nazwa związku politycznego pojawiałoby się z pewnością częściej.
A poza tym, skąd to zainteresowanie 12 plemionami Izraela, skoro wraz z Adamem nie uznajecie hebrajskich pism?
Występujesz tutaj pod trzema zalogowanymi nikami, myslisz żęś jest niewidoczny?
Pod jakimi nickami?

xyzt W Piśmie pisze o Izraelitach.
Z którym królestwem kojarzy się słowo Żyd???
Z królestwem Judy czy z królestwem Izraela???
Dla mnie z tym pierwszym.
Ja piszę o 10 zaginionych plemionach Izraela, którzy mieli jasną karnację itd. co jest w Piśmie.
Obecny Izrael to podobno Chazarzy i Edomici. Tak piszą.
Tak, Jezus był blondynem, był białej karnacji i miał niebieskie oczy. Napij się zimnej wody.

Reklama

Napisał(a): Marduk77 -

~Marduku Występujesz tutaj pod trzema zalogowanymi nikami, myslisz żęś jest niewidoczny?
Ja niewidoczny? Wszak napisałem tutaj ze swojego konta przedwczoraj i wczoraj, zatem mój nick nie mógł być niewidoczny. Uważam raczej że ty pisząc to, jesteś niepełnosprytny umysłowo, twoja inteligencja jest tu wcale niewidoczna :)

A niech ci będzie, na twoje zdrowie (psychiczne, i tak nikczemnie niskie), domyślam się jaki drugi nick chcesz mi przypisać, ale ja nie jestem kobietą, i nie mam tak dużej wiedzy na temat chrześcijaństwa i poprzednich papieży.
I nie wiem jaki jest ten trzeci nick. Ale zauważ że moje domniemane 3 nicki to i tak jest mało, czyż nie? W porównaniu do ciebie urzędującego tutaj pod kilkoma szarymi nickami, i być może nawet z konta się wypowiedziałeś, to więcej niż te urojone przez ciebie 3, ponoć moje.

Natomiast twój bóg ponoć wszystko wie, zatem powinien cię poinformować i ukarać za to że złamałeś ósme przykazanie, a to u ciebie jest recydywa :)

Hmm, niech no ja zgadnę, trzeci nick który chcesz mi przypisać to Indigo? Bo ten drugi nick który ci się uroił jako mój to najpewniej 4um, bo bezpośrednio do niej się zwróciłeś jako do mnie. Haha, choć może nie powinienem się tu śmiać z twojego nieszczęścia. Przypadek, poza mną dwie osoby sprzeciwiły się autorowi tego tematu, idąc twoim niezbyt mądrym (choć lepiej byłoby napisać że bezdennie głupim) tokiem rozumowania, można by oznajmić wszem i wobec że wszyscy piszący tutaj wielbiciele autora wątku, to też jest jedna osoba :D Ale wystarczy tu już jeden skompromitowany człek.

Autor i producent światopoglądowo obrócił się o 180 stopni, od ateisty do chrześcijanina, choć mi to wcale nie przeszkadza (i z powodu tego nawrócenia i rymowania jak jakiś kapłan, nie mam zamiaru zaprzestać słuchania, jakby to zrobili inni), wiem też że mi nie grozi taki obrót :)

:)
Załączniki:

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~gość -

gość Szanowni Państwo,z całym szscunkurm ale może byście te swoje religijne uniesienia przenieśli do działu Religia? Mnie ti akurat mało interesuje a zaśmiecacue temat.
Pozdr.
Uniesienia to masz w innym temacie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Życie wieczne, z ............ŁAGIEWNIK !